Hale przemysłowe. Zalety zastosowania w firmie produkcyjnej

ProdukcjaKonstrukcje stalowe doskonale sprawdzają się jako hale produkcyjne. Są stosunkowo tanie, oferują dużą funkcjonalność i łatwo przystosować je do specyfiki działalności danej firmy.

Rolnictwo i przetwórstwo, przemysł ciężki i chemiczny, produkcja tworzyw sztucznych - to tylko niektóre z branż, w których wykorzystuje się stalowe hale produkcyjne. Są one świetną alternatywą dla tradycyjnych, żelbetowych konstrukcji. Pod wieloma względami wypadają od nich lepiej, niejednokrotnie okazując się dla inwestora doskonałą opcją. W tym artykule omówimy ich najważniejsze zalety i wskażemy przewagi nad halami murowanymi.

Hale stalowe - łatwa i szybka budowa

Zacząć warto od aspektu kluczowego przy planowaniu nowych inwestycji - finansów. Hala produkcyjna wykonana na konstrukcji stalowej jest znacznie tańsza od żebetowej. Koszt jej wykonania zależy od wielu czynników - kubatury, rodzaju obudowy, specyfiki terenu i szybkości prac. Zwykle nie przekracza on jednak pół miliona złotych, a najtańsze obiekty można wybudować już za nieco ponad 100 tysięcy złotych.

Niska cena to wynik wielu czynników. Decydują o niej przede wszystkim użycie tańszych materiałów oraz fakt, że są wznoszone z prefabrykatów. To usprawnia i przyspiesza budowę, co przyczynia się do zmniejszenia kosztów związanych z opłatami dla wykonawców oraz wynajmem sprzętu.

Kolejna zaleta hal stalowych to możliwość szybkiego przeprowadzenia prac związanych z ich budową. Dobry wykonawca jest w stanie zakończyć je w kilka miesięcy, co szczególnie docenią inwestorzy przenoszący zakład, szukający rozwiązań pozwalających uniknąć długich przerw w jego działalności i zachować płynność. Nie bez znaczenia jest też to, że technologia budowy z prefabrykatów może być zastosowana w trudnym terenie i na stosunkowo niewielkich działkach.

Hale produkcyjne - projekt i budowa

Kluczowy etap budowy hal stalowych to wykonanie projektu. W przypadku obiektów produkcyjnych ma on szczególne znaczenie, bo ich konstrukcja, wielkość i użyte do ich wzniesienia technologie muszą być dostosowane do specyfiki maszyn, które będą w nich w wykorzystywane oraz ich przeznaczenia.

Dla powodzenia inwestycji najważniejszy jest wybór wykonawcy. Firma, która ma zaprojektować i wybudować stalową halę produkcyjną powinna wykazać się wiedzą technologiczną i doświadczeniem, posiadać nowoczesny sprzęt oraz wykorzystywać odpowiednie materiały.

Dobór tych ostatnich wpływa nie tylko na wytrzymałość i funkcjonalność hali, ale też jej walory wizualne, komfort pracowników oraz koszty eksploatacji. Więcej informacji na temat projektowania i budowy hal produkcyjnych dostępnych jest na stronie firmy MCM PROJECT.

Komentarze

Michal_ART
Zgadzam się w 100% z autorem dlatego jedną z firm którą gorąco polecam jest Stalmach http://www.stalmach.com.pl która wykonała setki już inwestycji a własne biuro projektowe, produkcja konstrukcji stalowych oraz brygady monterskie wyposażone w specjalistyczny sprzęt pozwala jej na sprawowanie kontroli nad całym procesem budowy. Polecam