Folie antywłamaniowe

Folia antywłamaniowaOkno jest niezwykle ważnym elementem w każdym domu, biurze czy innym budynku. Jest głównym źródłem światła w ciągu dnia i jest dodatkowo ozdobą całej bryły. Często jednak wiążą się z tym niedogodności w postaci zbyt dużej ilości promieni słonecznych, które wpadają do pomieszczenia, albo łatwość w wybiciu szyby.

Wówczas dobrym rozwiązaniem jest wykorzystać folie okienne (na przykład istnieje taka specjalna folia do przyciemniania szyb albo antywłamaniowa). W dzisiejszych czasach technologia poszła naprzód i coraz nowsze pomysły przychodzą ludziom do głowy. Dlatego folie zostają wciąż ulepszane i posiadają coraz więcej nowych funkcji.

Folie antywłamaniowe

Posiadają wiele zalet. Przede wszystkim wzmacniają powierzchnię szklaną, utrudniają rozbicie szyby w przypadku włamania albo ataku wandalizmu, tworzą solidną barierę przed niepożądanymi gośćmi, a także zapobiegają zranieniom, które mogą powstać w wyniku kontaktu z ostrymi kawałkami szkła albo pazurów zwierząt. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ folia ta stanowi skuteczną i jednocześnie ekonomiczną formę ochrony mienia, a nawet życia. Poleca się ją zarówno do sklepów, biur jak i domów prywatnych. Folie antywłamaniowe stanowią znakomitą alternatywę dla zabezpieczających (i przy tym mało atrakcyjnych) krat w oknach. Za pomocą folii można skutecznie chronić swoje mienie nie zmieniając przy tym negatywnie wizerunku okien.

Folia antywłamaniowa 3M

Dostępna jest jako folia bezbarwna, co jest jej główną zaletą. Będzie sporym zaskoczeniem dla kogoś, kto będzie próbował sforsować szybę. Folia ta została poddana szeregowi doświadczeń i badań, więc można śmiało potwierdzić, że jest bardzo skuteczna. Folię antywłamaniową uważa się za jeden z najtańszych oraz najskuteczniejszych sposobów na zabezpieczenie okna.

Gdzie i jak można montować taką folię?

Folie ochronne można spokojnie stosować w dosłownie każdym domu albo biurze. Ich działanie polega na zabezpieczeniu szyby przed rozbiciem, a kiedy okaże się to niemożliwe, utrzymuje stłuczoną powierzchnię razem, co znacznie utrudnia, a wręcz uniemożliwia złodziejom szybkie dostanie się do pomieszczenia.

Prawidłowo zamontowana folia antywłamaniowa o znacznej grubości, która jest zakotwiczona w ościeżnicy, z pewnością skutecznie uniemożliwi wtargnięcie osoby (która nie będzie posiadać specjalistycznych narzędzi) do wnętrza pomieszczenia. Należy pamiętać też fakt, że folie antywłamaniowe montuje się od wewnątrz pomieszczenia.

Kiedy folia antywłamaniowa jest skuteczna?

Podczas podejmowania decyzji, czy warto zdecydować się na użycie folii antywłamaniowej należy wiedzieć, że takie rozwiązanie jest skuteczne, jednakże nie zawsze ma sens. Jeśli chce się zamontować w oknach tego typu folię, to trzeba pamiętać, że musi ona pokrywać całą powierzchnię szyb. Dlatego wcześniejszymi działaniami są: wyjęcie szyb z ram, oklejenie ich folią i dopiero zamontowanie całości razem. Przyklejenie folii do szyby i jedynie jej przycięcie równo z ramą w ogóle nie ma sensu, a niestety spora część ludzi tak robi. W takiej sytuacji wybijana szyba i tak wypadnie z ramy, bez względu na to, czy folia była, czy nie. Po prostu popęka na obwodzie, a nie w miejscu uderzenia.

Jeśli już ktoś się decyduje i wydaje pieniądze na folię albo szybę antywłamaniową, to musi również pomyśleć o odpowiednio wzmocnionej ramie, a także zabezpieczonych przed wyważeniem zawiasach. Dodatkowo, właściciele powinni przemyśleć zainstalowanie solidnej konstrukcji wzmacniającej ścianę wokół otworu. Niestety minusem jest fakt, że wzmocnienie ściany nie jest tanie.

Oczywiście równie skutecznym i stosunkowo tańszym rozwiązaniem są z pewnością kraty, które montowane są wewnątrz pomieszczeń. Po złożeniu można je odchylić na ościeże i praktycznie ich nie widać. Takie kraty również mogą się okazać dosyć skuteczne, lecz folie zdecydowanie w tej konkurencji wygrywają.

Autor: www.morphofilms.pl.

Komentarze