Domy z keramzytu - opłacalność budowy

KeramzytDomy z keramzytu - wszystko co musisz wiedzieć o keramzycie. Sprawdź, jakie są zalety budowy domów z keramzytu oraz ile cie to może kosztować.

Budowa domów z keramzytu staje się coraz bardziej popularnym trendem w naszym kraju. Rozwój rynku budowlanego nie zwalnia, a więc i przyjście nowych technologii budowy domów i mieszkań jest nieuniknione. U naszych zachodnich sąsiadów domy z keramzytu są czymś normalnym jednak w Polsce jest to technologia nowa, która dopiero raczkuje. Dla ludzi, którzy nie wiedza czym jest keramzyt i do czego może służyć, wpis ten będzie idealnym uzupełnieniem. Postaramy się przybliżyć jaką cenę trzeba zapłacić za tego typu dom oraz czym charakteryzuje się budowa tego typu nieruchomości.

Zapraszamy do lektury.

Co to jest keramzyt

Zanim jednak zaczniemy się zastanawiać nad ceną domu z keramzytu warto wytłumaczyć czym ten keramzyt jest i skąd się wziął. Keramzyt jest to lekkie kruszywo, które jest wypalana z gliny w wysokiej temperaturze (około 1150 °C). Wypalanie gliny powoduje powstanie materiału, który w kształcie przypomina okrągłe i owalne kulki.

Keramzyt jest kruszywem niepalnym oraz obojętnym chemicznie. Jest również odporny na wodę, a co za tym idzie jest niepodatny na działanie pleśni oraz grzybów. Keramzyt jest również dobrym izolatorem, co przy budowie domu jest bardzo istotne.

Warto również dodać, że keramzyt używany jest nie tylko do budowy domów. Możemy go spotkać w takich dziedzinach jak ogrodnictwo.

Zalety domów z keramzytu

Coraz częściej na polskich budowach możemy spotkać bloczki z keramzytu. Materiał ten jest lekki a przy tym bardzo żywotny i wytrzymały. Używany jest nie tylko do budowy domów jednorodzinnych ale również do większych budynków. W porównaniu z klasycznymi pustakami, budowa domów z bloczków keramzytowych jest dużo szybsza. Przy dużych projektach można zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy jeśli wybierzemy keramzyt.

Szybkość budowy

Przy pracach budowlanych szybkość jest bardzo ważna. Klimat w Polsce nie pozwala na pracę budowlane przez cały rok, dlatego firmy spieszą się z realizacją każdego projektu. Przy użyciu keramzytu czas na postawienie domu jest krótszy.

W przypadku budowania domów z keramzytu większość elementów przygotowywana jest już przed rozpoczęciem samej budowy w fabryce. Na budowie dostarczane są już gotowe elementy które wystarczy złożyć w całość. A więc cały proces powstawania budynku polega na połączeniu wszystkich elementów w jeden budynek. Czas jaki można dzięki temu zaoszczędzić liczy się nawet do 5 miesięcy w porównaniu z budowaniem domu metodą klasyczną.

Jest to bardzo duża zaleta tej technologii, dlatego też zyskuje ona na popularności.

Cena budowy

Przejdźmy teraz do najważniejszej z części wpisu, a więc do ceny. Po podliczeniu wszystkich kosztów, cena średniego domu jednorodzinnego kosztuje około 200 tyś. zł. W porównaniu z klasyczną budową jest to dużo niższa cena. Istotnym elementem, który działa na korzyść budowy domu z keramzytu jest niewątpliwie czas. Jeśli komuś zależy na tym, aby szybko postawić dom lub innego rodzaju budynek, to keramzyt będzie bardzo dobrą opcją.

Podsumowanie

Oczywiście, powyższe wyliczenia są tylko orientacyjne a ostateczna cena będzie zależeć od firmy którą zdecydujemy się wynająć. Jednakże plusów budowy domu z keramzytu jest tyle, że budowanie domu metodą murowaną w dzisiejszych czasach nie wydaje się dobrym pomysłem. Ostateczna decyzja jednak zawsze zależy od inwestora,

Źródło: Domy z keramzytu http://www.krosbud.pl.

Komentarze