Do jakiego wnętrza pasuje wanna z obudową? Jakie ma zalety?

Wanna z obudowąUrządzanie łazienki nie jest łatwym zadaniem. Zazwyczaj mamy do dyspozycji  małe pomieszczenie, które musi spełnić wiele różnorodnych funkcji. Jedną z ważniejszych decyzji jest wybór pomiędzy wanną a prysznicem. To jednak nie koniec. Jaką wannę wybrać? Gdzie ją umieścić? A może zdecydować się na obudowę wanny? To podstawowe dylematy, z którymi mierzą się wszyscy wielbiciele gorących i relaksujących kąpieli.

Jak dobrać wannę do łazienki?

Przy aranżacji łazienki należy dokładnie wymierzyć i rozplanować pomieszczenie. Przed kupnem jakiegokolwiek z elementów wyposażenia ustal rozmieszczenie poszczególnych mebli, wanny, umywalki, czy pralki. Gdy już wiesz, w jakim rozmiarze wanny szukać, możesz wybrać materiał, z jakiego ma być wykonana.

Do wyboru mamy najpopularniejsze wanny:

  • akrylowe,
  • stalowe,
  • żeliwne,
  • kamienne.

Każdy z tych materiałów ma określone cechy - akryl jest ciepły i lekki, wanny żeliwne z pewnością są solidne, ale i bardzo ciężkie. Istotny jest także kształt wanny, jak i szerokość jej brzegów, na których zazwyczaj odstawiasz kosmetyki, z jakich korzystasz w czasie kąpieli. Przy wyborze wanny nie warto się spieszyć, lecz spokojnie przeanalizować każdy szczegół. Tylko wtedy będziesz mieć pewność, że wanna będzie dobrze dopasowana do twojej łazienki, estetyczna, jak i praktyczna. Wszystkie te elementy są tak samo ważne dla twojego codziennego komfortu korzystania z łazienki.

Obudowa do wanny

Wanna z obudową to wybór wielu właścicieli małych łazienek. Nic dziwnego, skoro jest to rozwiązanie praktyczne i funkcjonalne. Obudowa wanny wygląda estetycznie, a jednocześnie pozwala na utrzymanie łazienki w czystości. Mycie tego elementu jest zdecydowanie łatwiejsze niż wyczyszczenie zewnętrznej części wanny, a także jej spodu. Obudowa wanny, np. narożnej, ma wpływ na estetykę całego pomieszczenia. Jak?

To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które cenią sobie dopasowanie wszystkich elementów w łazience, nawet gdy z pozoru wanna nie pasuje do całości. Najbardziej typowa wanna z obudową będzie prezentowała się gustownie, a także doda wnętrzu minimalistycznego charakteru przy optycznym powiększeniu przestrzeni. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba martwić się, że twój wymarzony kącik relaksu będzie kłopotliwy w urządzaniu, ponieważ nie znajdziesz idealnej wanny. Właśnie m.in. po to stosuje się obudowę.

Wybór i producentów jest ogromny. Gdzie warto szukać? Przykładem są obudowy wanny od www.kolo.com.pl, ponieważ pozwalają na idealne dopasowanie tego elementu do rodzaju wanny. Efekt? Estetyczna i stylowa aranżacja łazienki.

Obudowa wanny - rodzaje

Do wyboru masz różnorodne obudowy. Należą do nich panele meblowe, zabudowy styropianowe, specjalne zestawy do obudowania, a także obudowy ze stelażem. Co więcej, niezależnie od kształtu i rodzaju wanny bez problemu kupimy obudowę idealnie do niej dostosowaną. Montaż też jest prosty - elementy łączy się ze sobą np. za pomocą frezów. Wybierając obudowę wanny dobrze jest mieć na uwadze, by była ona możliwa do zdjęcia w czasie każdej awarii. To ważne, jeśli chcesz się cieszyć piękną łazienką jak najdłużej.

Łazienka to jedno z najtrudniejszych pomieszczeń do aranżacji. Jak żadne inne - łączy w sobie wiele funkcji na mocno ograniczonej przestrzeni. Nie da się ukryć, że jej urządzanie często jest problematyczne dla profesjonalistów. Warto na to pomieszczenie poświęcić nieco więcej czasu i dokładnie przemyśleć rozmieszczenie poszczególnych elementów - zwłaszcza, jeśli twoim marzeniem jest wanna i odprężające kąpiele o każdej porze.

Komentarze