Dekoracja pustej ściany - pomysły

Dekoracja pustej ścianyChcesz, aby Twój dom był bardziej przytulny? Dodaj stylizacji do swojej przestrzeni, wypełniając puste ściany. Jeśli potrzebujesz genialnych pomysłów na dekoracje ścienne, oto najmodniejsze sposoby na udekorowanie ścian. A co najlepsze? Niektóre z tych stylizacji nie kosztują nawet ani grosza.


Jak udekorować pustą ścianę?

Poniżej znajdują się przykładowe inspiracje na udekorowanie pustej ściany we wnętrzu.

1. Kosze ścienne

Dzięki czeskiemu klimatowi i różnym stylom kosze są idealnymi pomysłami na dekoracje ścienne do salonu. Zachowaj naturalne odcienie, aby uzyskać coś dekoracyjnego, ale stonowanego, lub połącz je z różnymi kolorami albo wzorami, aby uzyskać efektowną ścianę.

Jak możesz uzyskać ten wygląd?

 • Dekoracje z bambusa i rattanu;
 • Wiklinowy kosz na owoce;
 • Ręcznie robiona miska dekoracyjna.

2. Pastelowe okrągłe kształty

Potrzebujesz tylko pędzli i pastelowej palety kolorów do tych świeżych pomysłów na dekoracje ścienne w salonie. Dodając okrągłe kształty do ścian, możesz nadać im modną estetykę, która nie jest przesadna. Nie lubisz farby? Zamiast tego zastosuj naklejki ścienne - idealnie wkomponują się w aranżację pustej ściany!

Jak możesz uzyskać ten wygląd?

 • Ultra-matowa kredowana farba w kolorze bladoróżowym;
 • Zestaw pędzli;
 • Abstrakcyjne kształty naklejek ściennych.

3. Lustrzana galeria ścienna

Widziałeś ściany galerii z oprawioną sztuką, ale co powiesz na jedno ze wszystkich fajnych i dziwacznych luster? Ten łatwy do wdrożenia pomysł na współczesną dekorację pustej ściany jest nie tylko świetnym elementem do rozmowy - jest również idealny do odbijania światła w ciemnym pokoju lub otwierania małej przestrzeni.

Jak możesz uzyskać ten wygląd?

 • Owalne lustro ścienne w stylu vintage;
 • Złote lustro z ozdobnym akcentem;
 • Duże, sześciokątne, złote lustro.

4. Roślinność sposobem na pustą ścianę!

Rośliny są nie tylko ładne. Świetnie nadają się również do oczyszczania powietrza i ożywienia Twojej przestrzeni. Użyj swoich ulubionych roślin, doniczek i uchwytów ściennych do doniczek, aby stworzyć ten wspaniały pomysł na dekorację ścienną, który zachwyci każdego, kto postawi stopę w Twojej przestrzeni.

Jak możesz uzyskać ten wygląd?

 • Aloes w doniczce ceramicznej;
 • Ceramiczne donice wiszące.

5. Malowidła ścienne

Obudź w sobie artystę i przekształć pustą ścianę we wspaniały mural. Wystarczy trochę farby, pędzel i wyobraźnia. Jeśli malowanie nie jest czymś dla Ciebie, wybierz zamiast tego wspaniałe, duże naklejki ścienne.

Jak możesz uzyskać ten wygląd?

 • Naklejka ścienna kwiat lotosu różowy;
 • Zestaw pędzla i wałka;
 • Zestaw 20 farb akrylowych.

6. Przyciągające wzrok płótna

Ożywienie zwykłej ściany może być tak proste, jak znalezienie dla niej idealnego płótna - lub pomalowanie własnego! Nie ma znaczenia, jaki styl sztuki lubisz. Jeśli będzie przyciągać wzrok i będzie spójny z pozostałą kolorystyką Twojego wystroju, będziesz zwycięzcą. Nie jesteś wielkim artystą, ale chcesz się pochwalić malowaniem swojego ulubionego dzieła sztuki? Wypróbuj zestawy do malowania po numerach.

Jak możesz uzyskać ten wygląd?

 • Płótno w ramie;
 • Płótno artystyczne;
 • Obraz kwiatów w zestawie do malowania po numerach.

7. Półki w kolorze akcentującym

Półki są niezwykle praktyczne i łatwe w montażu.

8. Stare książki

Zanim wyrzucisz stare lub podarte książki do kosza, spróbuj zamienić je w fajne projekty dekoracyjne pustej ściany. Wystarczy kilka usuwalnych klejów do ścian, książki lub wyrwane strony i oczywiście Twoja wyobraźnia. W tym przypadku sufit jest granicą!

9. Gigantyczne tablice

Chociaż zwykle jest to tylko praktyczny sposób na organizację, tablice perforowane mogą również świecić jako wyjątkowy i wszechstronny wystrój ścian. Połącz i dopasuj swój z różnymi półkami, stylami kołków i gałkami lub pomaluj go na jasny kolor.

10. Ściana wyłożona okładkami płyt

Okładki płyt to niedrogi, łatwy i przystępny sposób na przekształcenie nudnych ścian. Użyj taśmy montażowej, aby przymocować je do ściany. Lub, jeśli nie masz żadnych okładek płyt, poszukaj ich w sklepach z używanymi rzeczami i na sklepach internetowych.

11. Sztuczne kwiaty

Nie musisz czekać do wiosny, aby ozdobić swoją przestrzeń kwiatami. Spójrz na plastikowe wersje swoich ulubionych kwiatów, aby dodać piękno swoim pustym ścianom. Utwórz girlandę lub użyj przyjaznej dla ściany taśmy, aby przymocować kwiaty na miejscu.

Jak możesz uzyskać ten wygląd?

 • Sztuczna chryzantema;
 • Sztuczne róże.

12. Metalowe obręcze

Możesz znaleźć w Internecie architektoniczną, dekoracyjną sztukę obręczy lub stworzyć ją samodzielnie. Zbierz metalowe lub plastikowe obręcze i pomaluj je sprayem na czarno. Może się to wydawać prostym pomysłem na dekorację ściany, ale czasami minimalistyczne akcenty są najbardziej skuteczne.

Jak możesz uzyskać ten wygląd?

 • Okrągłe naklejki ścienne DIY;
 • Zestaw 6 plastikowych obręczy;
 • Czarna farba w sprayu.

13. Tkane draperie ścienne

Jeśli chcesz sprawić, by twój pokój stał się bardziej przytulny, używając koloru i materiału, zrób to za jednym zamachem za pomocą tkaniny wiszącej na ścianie. Duże ściany wymagają dużej dekoracji ściennej. Mniejsze ściany najlepiej pasują do małych i średnich zasłon.

14. Duże ozdobne lustra

Szukasz ozdobnego motywu, ale chcesz, aby był praktyczny? Przewymiarowane ozdobne lustro dodaje światła i iluzji przestrzeni.

Jak możesz uzyskać ten wygląd?

 • Barokowe wiszące lustro ścienne;
 • Wiszące lustro ścienne z akcentem.

15. Dywaniki jutowe jako sztuka ścienna

Jasne, słyszałeś o dekoracyjnych dywanikach z juty na podłogę, ale co powiesz na wiszące na ścianie? Może to zabrzmieć dziwnie, ale jest to idealnie ładny pomysł na dekorację ściany, który zajmuje tylko kilka minut.

Jak możesz uzyskać ten wygląd?

 • Dywan jutowy;
 • Okrągły dywan z juty z naturalnego włókna.

16. Talerze ozdobne

Po co zostawiać ulubione talerze dekoracyjne schowane w szafkach kuchennych, skoro można je wyeksponować jako wyjątkową sztukę na ścianach? Niezależnie od tego, czy Twoje talerze zostały przekazane przez dziadka, czy znalazłeś je w sklepie z używanymi rzeczami, dodadzą stylu vintage do każdego pomieszczenia.

Jak możesz uzyskać ten wygląd?

 • Tradycyjne japońskie talerze porcelanowe;
 • Wieszaki ze złota.

Podsumowanie dekorowania pustej ściany

Istnieje wiele kreatywnych i oszałamiających sposobów na upiększenie pustych ścian, od wystaw galerii i murali po rośliny, talerze lub strony. Na szczęście uzyskanie idealnego wyglądu dekoracji ściennej nie musi kosztować małej fortuny. Użyj rzeczy, które już masz w domu, takich jak kosze lub stare okładki płyt, lub kupuj tańsze elementy dekoracji ściennych online.

Co możesz zrobić z pustą ścianą?
Dekoracje ścienne mają wiele form. Możesz całkowicie pokryć ścianę fototapetą lub powiesić małe, stylowe płótno, aby dodać intrygującą przestrzeń.

Jak mogę tanio udekorować ściany?
Spójrz na przedmioty, które już masz leżące w domu, w tym ładne talerze, rośliny doniczkowe i stare okładki płyt. Sklepy z używaną odzieżą mogą być kopalnią złota dla interesujących i tanich elementów dekoracyjnych na ścianę.

Jak ozdobisz dużą ścianę?
Spróbuj połączyć wiele elementów związanych z jednym motywem, na przykład galerią lub lustrzaną ścianą. Lub udekoruj jednym dużym, wyrazistym elementem, takim jak gigantyczne płótno lub skomplikowany dywanik podłogowy.

Jak ozdobisz małą ścianę?
Mniejsza grupa elementów dekoracyjnych dobrze sprawdza się na małej ścianie. Wypróbuj grupę mniejszych płócien lub oprawionych dzieł sztuki. Nawet jedno duże lustro lub średni wiszący na ścianie element łączący elementy kolorystyki pomieszczenia mogą zdziałać cuda.

Istnieje wiele kreatywnych i oszałamiających sposobów na upiększenie pustych ścian, od wystaw galerii i murali po rośliny, talerze lub strony. Na szczęście uzyskanie idealnego wyglądu dekoracji ściennej nie musi kosztować małej fortuny. Użyj rzeczy, które już masz w domu, takich jak kosze lub stare okładki płyt, lub kupuj tańsze elementy dekoracji ściennych online.

Komentarze