Czy warto kupić domek modułowy całoroczny?

Domek modułowy całorocznyPopularność całorocznych domków modułowych systematycznie rośnie, ponieważ Polacy zaczynają dostrzegać zalety rozwiązań, które są doceniane na całym świecie. Na czym polega technologia modułowa? Czy warto kupić domek modułowy całoroczny? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Na czym polega modułowa technologia budowy domu?

Modułowa technologia budowy domu to rozwiązanie, które polega na montażu domów z gotowych elementów. Te z kolei wytwarzane są w wyspecjalizowanych fabrykach, co sprawia, że domy modułowe są budowane niezależnie od pory roku, czy warunków atmosferycznych. Warto również mieć świadomość, że budynki modułowe występują zarówno w postaci domków letniskowych, jak i całorocznych. W przypadku tych drugich wymagane jest jednak wykonanie odpowiedniego fundamentu, na którym postawiony zostanie domek modułowy całoroczny.

Z czego wytwarzane są domy modułowe? Technologia modułowa wykorzystuje zazwyczaj keramzytobeton, czyli materiał charakteryzujący się świetnymi właściwościami w zakresie przepuszczalności ciepła. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie metalowej lub drewnianej konstrukcji szkieletowej z odpowiednim wypełnieniem. Ściany zewnętrzne obija się natomiast wodoodporną płytą OSB-3, która umożliwia wykonanie ocieplenia zewnętrznego oraz elewacji. Dzięki temu domy modułowe niczym nie odbiegają od standardowych budynków.

Zalety domów modułowych całorocznych

Jak już wspomniano domy modułowe całoroczne to rozwiązania, które systematycznie zyskują na popularności. Wynika to przede wszystkim z ich zalet, do których można zaliczyć:

  • szybkość budowy - zamieszkanie w domku modułowym całorocznym jest możliwe średnio po 2-3 miesiącach od wyboru projektu;
  • możliwość elastycznego zwiększania powierzchni - większość domków modułowych całorocznych można elastycznie rozbudowywać, dzięki "doklejeniu" kolejnego modułu;
  • brak pozwolenia na budowę - w przypadku domków całorocznych o powierzchni do 35 m² nie ma konieczności uzyskiwania pozwolenia na budowę;
  • wysoka jakość - technologia modułowa sprawia, że domki nie pękają oraz nie osiadają. Dzięki temu można je budować na terenach skalistych, piaszczystych, czy podmokłych.

Czy warto kupić domek modułowy całoroczny?

Zakup domku modułowego całorocznego to rozwiązanie, które jest korzystne w wielu sytuacjach. Przede wszystkim sprawdzi się jeżeli inwestorowi zależy na szybkim zamieszkaniu w nowym domu oraz ograniczeniu kosztów budowy. Z pewnością warto rozważyć domek modułowy całoroczny, jeżeli w danym momencie nie potrzebujemy dużej powierzchni, ale chcemy mieć możliwość powiększenia jej w przyszłości. W takiej sytuacji warto wybrać projekt CUBEEKO MINI, ponieważ można go w przyszłości rozbudować o kolejne, identyczne moduły.

Podsumowując należy stwierdzić, że decyzja o zakupie domku modułowego całorocznego jest optymalna, jeżeli wybrane rozwiązanie odpowiada indywidualnym potrzebom inwestora. Oczywiście należy również pamiętać o tym, by odpowiednio zweryfikować producenta i wybrać tego, który zaoferuje najwyższą jakość. Przykładem może być działająca od 2010 roku firma MARKAEKO, której oferta jest dostępna pod hasłem domki modułowe całoroczne - markaeko.pl.

Komentarze