Czy potrzebuję izolacji przeciwwilgociowej? Jeśli tak, dlaczego?

Izolacja przeciwwilgociowaKażdy budynek mieszkalny i użytkowy posiada izolację termiczną, najczęściej wykonaną z płyt styropianowych lub wełny mineralnej. Wydawać by się mogło, że taka izolacja wystarczy jako ochrona przed wilgocią. Nic bardziej mylnego. Ściany potrzebują dodatkowego wsparcia w postaci specjalnej izolacji przeciwwilgociowej – jedynie dzięki niej będziemy w stanie skutecznie uchronić się przed negatywnym działaniem wody.

Dlaczego izolacja przeciwwilgociowa jest tak ważna?

Niektóre pomieszczenia w budynkach mieszkalnych i użytkowych są bardziej niż inne narażone na wilgoć. Należą do nich kuchnie i łazienki. W kuchniach zawsze podczas gotowania, a w łazienkach podczas brania kąpieli czy prysznica pojawia się gorąca para wodna, której kropelki osiadają na ścianach i podłogach. Należy koniecznie te powierzchnie odpowiednio zabezpieczyć, aby wilgoć nie przenikała w ich głąb i nie miała szansy doprowadzić z czasem do nieodwracalnych uszkodzeń ich struktury. Poza tym pamiętajmy, że wilgoć jest szkodliwa nie tylko dla wszelkiego rodzaju konstrukcji budowlanych, ale też dla ludzkiego zdrowia – wywoływane przez nią pleśnie i grzyby mają bardzo negatywny wpływ na górne drogi oddechowe, mogą skutkować rozwojem astmy oskrzelowej czy chorób alergicznych. Prawidłowo wykonana izolacja przeciwwilgociowa w połączeniu w właściwą wentylacją pomieszczeń skutecznie uchroni nas przed tymi zagrożeniami. Więcej informacji na domszczelny.pl.

Jak wykonuje się izolację przeciwwilgociową?

Izolacja przeciwwilgociowa wykonywana jest najczęściej przy użyciu Soudaprim DP (gruntu głęboko penetrującego), Soudagum LM (folii w płynie), Soudatape IC (narożnika wewnętrznego), Soudatape OC (narożnika zewnętrznego), Soudatape ST (taśmy zabezpieczającej styki ścian i podłogi) oraz Soudatape PD (kołnierza uszczelniającego). Wszystkie te elementy składają się na Soudal Hydro System, stosunkowo prosty w użyciu, a przede wszystkim skuteczny i trwały system hydroizolacji, idealny do wszelkiego rodzaju powierzchni pionowych i poziomych. Izolacja w postaci Soudal Hydro System może zostać zastosowana zarówno w nowo powstających, jak i modernizowanych budynkach praktycznie dowolnego typu.

Komentarze