Części do kabin prysznicowych, które poprawią ich funkcjonalność!

Części do kabin prysznicowychPlanujesz postawić w łazience kabinę prysznicową, lub właśnie stałeś się jej szczęśliwym posiadaczem? W takim razie koniecznie sprawdź, jakie części do kabin prysznicowych mogą podnieść jej funkcjonalność. Sklepy z wyposażeniem łazienek dają dziś spory wybór tego rodzaju elementów, dzięki czemu korzystanie z prysznica stanie się jeszcze przyjemniejsze.

Części do kabiny prysznicowej - co kryje się pod tym pojęciem?

Kabiny prysznicowe są chętnie wybierane szczególnie do łazienek z ograniczoną przestrzenią. Pozwalają one bowiem maksymalnie wykorzystać dostępny metraż, tworząc użyteczny obszar do mycia.

Do tej pory myślałeś, że kabina prysznicowa to jedynie brodzik i kilka ścianek? Nic bardziej mylnego! Nie bez znaczenia są tu również, nierzadko całkiem niepozorne, akcesoria. Dlatego już na etapie planowania prysznica zainteresuj się odpowiednimi częściami do kabin prysznicowych.

Co właściwie kryje się pod tym pojęciem? Są to z reguły małe elementy, które wiążą się ściśle z montażem i funkcjonowaniem kabiny lub odpływu. I tak w tej sekcji znajdziesz, między innymi:

  • syfony do odpływu liniowego,
  • profile poszerzające do kabin,
  • profile poszerzające do drzwi,
  • rolki do kabin,
  • sitka do odpływów liniowych,
  • dystans do maskownicy odpływu liniowego,
  • uszczelki,
  • listwy magnetyczne,
  • uchwyty do drzwi.
  • Części do kabin prysznicowych

Jakie części do kabiny prysznicowej warto mieć pod ręką?

Oczywiście wybór odpowiednich elementów zależy od tego, na jaki rodzaj kabiny się zdecydowałeś. Jesteś posiadaczem wymiarowej łazienki, gdzie zmieści się standardowy prysznic? W takim razie szczęściarz z ciebie! W tym przypadku prawdopodobnie ominie cię zakup profili poszerzających.

Są jednak takie części do kabin prysznicowych, które warto mieć w zapasie. Wynika to z ich wzmożonej eksploatacji, przez co szczególnie narażone są na zużycie i uszkodzenia. O jakich elementach mowa?

Rolki do kabin prysznicowych

Właściciele kabin prysznicowych z brodzikiem i drzwiami przesuwnymi powinni mieć zawsze pod ręką zapasowy zestaw rolek prysznicowych. To jedne z tych elementów, które podlegają bardzo szybkiemu zużyciu. Poddawane częstemu użytkowaniu, a nierzadko też dużej sile nacisku, łatwo mogą ulec zniszczeniu. Dlatego w sytuacji awaryjnej dobrze mieć choćby jeden taki zestaw.

Uszczelki

Bez dobrego uszczelnienie kabina prysznicowa przestaje spełniać swoją praktyczną funkcję. Grozi ci zalanie łazienki lub po prostu ciągłe sprzątanie po każdym prysznicu. Dodatkowej pracy można uniknąć, mając pod ręką zapasową uszczelkę. Z reguły zajmuje ona niewiele miejsca, a jej samodzielny montaż zajmie ci kilka minut!

Uchwyty do drzwi

Także narażone są na intensywną eksploatację. Czasem może się też zdarzyć, że w wyniku nieoczekiwanego splotu wydarzeń, uchwyt ulegnie uszkodzeniu. Wówczas otwieranie drzwi do kabiny może być nie lada wyzwaniem, zwłaszcza jeśli są to drzwi uchylne. Dodatkowy uchwyt to gwarancja bezpieczeństwa nawet podczas awarii.

Inne akcesoria łazienkowe

Dodatkowym, przydatnym akcesorium jest ściągaczka łazienkowa. Dzięki niej unikniesz zacieków na szklanych ściankach prysznica, a w przypadku odpływu liniowego, ściągniesz resztki wody z płytek.

Sam więc widzisz, że części do kabin prysznicowych, choć czasem niepozorne, bywają istotne w zachowaniu sprawności i funkcjonalności każdej kabiny. Zadbaj o to, by mieć pod ręką kilka wymienionych przez nas elementów. W ten sposób zapewnisz sobie poczucie bezpieczeństwa na wypadek sytuacji awaryjnej, nawet jeśli zdarzy się ona w środku nocy!

Komentarze