Co się buduje we Wrocławiu w 2020?

WrocławInwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu w obecnym roku opierają się głównie na budowie domów wielorodzinnych oraz bliźniaków. Nie powinno to dziwić, ponieważ w większości są to lokale mieszkalne na wynajem, które nadal cieszą się większym zainteresowaniem niż nieruchomości na sprzedaż. Powód?

Obecna sytuacja na świecie spowodowała, że banki drastycznie podniosły wymagania względem potencjalnych kredytobiorców. W ten sposób spora część zainteresowanych musiało zrezygnować z zakupu mieszkania i wybrać te, które są na wynajem. W konsekwencji deweloperzy postanowili budować domu wielorodzinne, czyli popularne osiedla, a także bliźniaki. Inwestorzy, którzy mogą pozwolić sobie na ich zakup, decydują się na ich dalszy wynajem, co tworzy im stały dochód środków finansowych. Co jeszcze buduje się we Wrocławiu w 2020 roku?

Domy wielorodzinne - inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu przynoszące stałe zyski

Domy wielorodzinne zmieniały się na przestrzeni lat diametralnie. Stare bloki z wielkiej płyty zastąpiły nowocześnie wyglądające budynki oparte na nowych technologiach. Takie inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu stale cieszą się dużym zainteresowaniem, a inwestorom przynoszą bardzo duże zyski z najmu. Domy wielorodzinne w myśl pierwotnego założenia są budynkami, które przeznaczone są do zamieszkania wielu rodzin. Dzieli się je zazwyczaj na klatki schodowe, które są wspólnym ciągiem komunikacyjnym.

Niegdyś standardem było dzielenie takiej klatki na osiem lub dziesięć mieszkań. Dziś technologia oraz projekty budowlane pozwalają zagospodarować tak budynek, aby zmieściło się w nim nawet kilkadziesiąt mieszkań, przy niewielkiej ilości kondygnacji. Takie budownictwo ma swoje wady i zalety, ale nie zmienia to faktu, że deweloperzy najczęściej decydują się na stawianie właśnie takich budynków.

Domy jednorodzinne i bliźniaki - nowoczesne budownictwo

Obecne potrzeby wielu rodzin się zmieniają. Wraz z postępem idą także deweloperzy, którzy inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu opierają na domach jednorodzinnych i bliźniakach. Osiedla składające się z takich budynków wyrastają jak grzyby po deszczu, ale to tylko potwierdza fakt, że w dzisiejszych czasach mocny nacisk kładzie się na prywatność oraz posiadanie własnej wolnej przestrzeni poza domem. Kiedyś rolą ogródka były rodzinnie ogródki działkowe, natomiast dziś są to połacie zieleni tuż przed domem, pozwalające postawić grilla i spędzać mile czas w gronie najbliższych.

(Nowe inwestycje mieszkaniowe Wrocław - https://domardevelopment.pl/inwestycje-mieszkaniowe-wroclaw)

Domy jednorodzinne różnią się od bliźniaków przede wszystkim budową. Jest to konstrukcja, która opiera się na połączeniu dwóch ścian. W ten sposób znacznie łatwiej jest przeprowadzić wszystkie instalacje kanalizacyjne i sieciowe, ponieważ można je rozprowadzić na każdy dom z jednego przyłącza. Dom jednorodzinny to oczywiście brak sąsiadów za ścianą, którzy mogą być uciążliwi, a także więcej terenu do własnej dyspozycji. Zarówno jedne, jak i drugie inwestycje mieszkaniowe mają duży popyt, choć nie da się ukryć, że inwestorzy raczej nie budują ich w celu najmowania, a głównie sprzedaży.

Lokale usługowe we Wrocławiu - deweloperzy stawiają na biznes

Lokale usługowe również budowane są przez deweloperów. Zazwyczaj mieszczą się one w projektach inwestycji mieszkaniowych, które zakładają, że parter będzie przeznaczony na sklepy i biura firm, a wyższe kondygnacje na mieszkania. Jest to rozwiązanie, które pozwala uzyskać deweloperowi dodatkowe profity, ponieważ wynajem pomieszczeń na biura i sklepy kosztuje znacznie więcej. Łącząc zarówno zabudowę mieszkalną, jak i biznesową optymalizuje się zyski, co przekłada się na jeszcze szybszy zwrot poniesionych kosztów.

Komentarze