Ceramika sanitarna w nowoczesnej łazience - jak ją wybrać?

Stylowa łazienkaKiedy urządzamy łazienkę w nowoczesnym stylu, inspirując się bieżącymi trendami wnętrzarskimi, łatwo czasem stracić głowę i "przedobrzyć". Dlatego, nawet jeżeli zależy nam na stworzeniu wnętrza jak najlepiej odzwierciedlającego aktualne style, warto zachować rozsądek i przede wszystkim skoncentrować się na własnym komforcie i poczuciu estetyki. Jednym z najważniejszych elementów, który zmienia się dość znacząco na przestrzeni lat, jest ceramika łazienkowa. Na co trzeba zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Elegancka prostota

Nowoczesne style wystroju wnętrz charakteryzują się w szczególności wyszukaną prostotą, która sprawia, że pomieszczenie wygląda na czyste, harmonijne i przestronne. Wśród najnowszych ofert producentów ceramiki sanitarnej znajdziemy zatem umywalki czy muszle sedesowe o prostych, geometrycznych kształtach i gładkiej powierzchni, bez zbędnych ozdobników. Oprócz efektownego wyglądu ma to także tę zaletę, że gładkie, proste sprzęty są o wiele łatwiejsze w czyszczeniu.

Jeżeli decydujemy się na minimalistyczną umywalkę na bazie prostokąta, warto dopasować do niej podobną wannę lub brodzik. Kiedy dysponujemy większą przestrzenią, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zainstalować jedno i drugie. Rosnącym zainteresowaniem cieszą się ostatnio wanny wolnostojące, które jeszcze jakiś czas temu kojarzyły się głównie z klimatami retro. Dziś jednak mamy do wyboru coraz więcej modeli zaprojektowanych na miarę XXI wieku.

Dopasowanie do wymiarów łazienki

Wybierając poszczególne elementy ceramiki łazienkowej, trzeba także wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia. Nie zawsze bowiem elegancka umywalka, duża kabina prysznicowa czy wanna, która doskonale prezentuje się w katalogu czy na stronie internetowej producenta, będzie równie dobrze wyglądać w naszej, znacznie mniejszej łazience. Zanim więc rozpoczniemy zakupy, dobrze jest rozrysować sobie przynajmniej ogólny plan łazienki i zaplanować rozmieszczenie poszczególnych sprzętów, uwzględniając ich wymiary. Dzięki temu będziemy wiedzieć, czego dokładnie szukamy, co pozwoli nam nie tylko dokonać lepszego wyboru, ale także zaoszczędzić czas.

Jakość i funkcjonalność

Nietuzinkowy i ciekawy design, estetyka wykonania i perfekcyjna kompozycja to niezwykle ważne czynniki, które należy uwzględniać podczas urządzania łazienki w nowoczesnym stylu. Jednak to jeszcze nie wszystko. Bardzo istotna jest także funkcjonalność poszczególnych sprzętów. Co nam po efektownej i modnej wannie, jeżeli nie możemy wygodnie zażywać w niej relaksujących kąpieli? Wybierając ceramikę sanitarną, trzeba zatem zastanowić się, czy dany model rzeczywiście będzie dla nas komfortowy w codziennym użytkowaniu. Drugą sprawą jest jakość ceramiki. Choć remont czy wykańczanie łazienki zazwyczaj wiąże się ze sporym kosztem, to jednak nie warto przesadnie oszczędzać na sprzętach, które mają nam służyć przez lata. Najlepiej jest zatem przejrzeć i porównać oferty różnych producentów (spory wybór renomowanych marek znajdziemy np. na PlusOutlet.pl), aby rozważnie wybrać taki produkt, który cechuje jak najkorzystniejszy stosunek ceny do jakości.

Komentarze