Cegła - królowa wnętrzarskich trendów

Płytki cegłopodobneCeglana ściana to element, który na stałe zagościł we współczesnych aranżacjach wnętrz. Ten surowy, nawiązujący do przeszłości motyw stał się ulubionym zabiegiem architektów wnętrz, by ożywić przestrzeń i nadać jej niepowtarzalnego charakteru. Cegła doskonale sprawdzi się w każdym rodzaju pomieszczeń, jej wykorzystanie zależy tylko od wyobraźni aranżera.

Cegła - najpopularniejszy motyw wnętrzarski

Ceglane ściany nie wychodzą z mody już od kilku ładnych sezonów. Są absolutnym must have w większości współczesnych mieszkań. Cegła się nie nudzi i wciąż zachwyca swoim niebanalnym wyglądem. Ceglaną ścianę można stworzyć na kilka sposobów - wykorzystując pociętą na plastry prawdziwą cegłę (pochodzącą na przykład z rozbiórki starego domu) lub kładąc płytki cegłopodobne do wnętrz. Ten drugi sposób jest nie tylko prosty, ale przede wszystkim pozwoli szybko stworzyć wymarzoną perfekcyjną ceglaną ścianę. Płytki cegłopodobne do wnętrz mają tę zaletę, że nie trzeba ich specjalnie przygotowywać, dobierać i impregnować.

Cegła na ścianie, a charakter mieszkania

Na początku mody na cegłę była ona zarezerwowana dla typowo industrialnych wnętrz, bądź przestrzeni stylizowanych na stare kamieniczne mieszkania. I w takich aranżacjach nadal jest często i chętnie wykorzystywana. Z czasem jednak ceglane ściany, stworzone z płytek cegłopodobnych do wnętrz zaczęły przekraczać granice i znalazły się w mieszkaniach w stylu skandynawskim, francuskim, angielskim. W domach rodzinnych, apartamentach singli, w miejskich mieszkaniach i wiejskich domach - dosłownie wszędzie. Odkryto, że jest to tak uniwersalny i ciepły element wnętrza, że doskonale sprawdzi się w absolutnie każdej przestrzeni - doskonale wtapiając się w charakter mieszkania albo wręcz przeciwnie - łamiąc zasadę decorum. W świecie, w którym eklektyzm zdominował wnętrzarskie trendy cegła nadal uwodzi swoim niepowtarzalnym klimatem.

W jakich pomieszczeniach ceglana ściana będzie wyglądała najlepiej?

Na pytanie odpowiedź jest prosta - w każdym. Płytki cegłopodobne z oferty takiego salonu jak np. https://www.salonyhoff.pl/plytki-ceglopodobne można wykorzystać w kuchni - na ścianie nad blatem kuchennym albo na przodzie wyspy kuchennej od strony salonu. W salonie cegła doskonale sprawdzi się na ścianie telewizyjnej. Będzie nadawała ton i zaskakiwała gości wykorzystana jako element przedpokoju. Ociepli i uczyni niebanalną każdą łazienkę. W obecnych trendach stosuje się ją nawet w pokoikach dziecięcych stylizowanych na vintage z elementami surowego drewna. Cegła nie zna reguł, dobrze zgra się z każdym wnętrzem wystarczy tylko ją do niego zaprosić.

Komentarze