Antresola w domkach całorocznych do 35m2 - dobrze wykorzystana przestrzeń!

Domek z antresoląAntresola jest konstrukcją architektoniczną powiększającą przestrzeń użytkową w domu, która nie jest dodatkową kondygnacją. W ostatnim czasie przeżywa ona renesans. Wykorzystuje się ją między innymi w domkach całorocznych do 35m2, chcąc w praktyczny i estetyczny sposób powiększyć ich metraż.


Gotowe domki do 35m2 - czyli procedura na zgłoszenie

Bardzo dużą popularnością cieszą się domki drewniane całoroczne bez pozwolenia. Trudno się temu dziwić - formalności, jakich należy dopełnić chcąc je postawić są ograniczone do minimum. Domki drewniane całoroczne bez pozwolenia do 35m2 nie wymagają ustanawiania kierownika budowy oraz prowadzenia dziennika budowy. Jak uzyskać zgłoszenie budowy w tym przypadku? Domki drewniane całoroczne na zgłoszenie wymagają złożenia formularza zgłoszeniowego w miejscowym starostwie lub w urzędzie miasta na prawach powiatu, w wydziale architektoniczno - budowlanym. Takie zgłoszenie powinno zawierać informacje na temat zakresu i sposobu wykonywania robót oraz przewidywany termin ich rozpoczęcia. Należy do niego dołączyć oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, mapkę terenu z zaznaczonym usytuowaniem obiektu, rzut i elewacje oraz dowód uiszczenia opłaty skarbowej. Organ administracji architektoniczno - budowlanej ma 21 dni na złożenie sprzeciwu. Może on to zrobić między innymi wówczas, gdy zgłoszenie będzie miało jakiekolwiek braki. W takiej sytuacji, urząd wysyła powiadomienie wzywające do ich usunięcia, podając termin, w jakim należy to zrobić.

Antresola w domku do 35m2 - pomysł na dodatkowe m2!

W jaki sposób można powiększyć domki drewniane całoroczne bez pozwolenia? Nie mogą one posiadać poddasza użytkowego, lecz może się tam znaleźć antresola. Antresola w domku na zgłoszenie jest definiowana jako górna część kondygnacji lub pomieszczenia, która znajduje się nad przedzielającym je stropem pośrednim o powierzchni mniejszej od powierzchni tej kondygnacji lub pomieszczenia, niezamkniętą przegrodami budowlanymi. Jakie zalety ma antresola w domku letniskowym? Pozwala ona powiększyć powierzchnię mieszkalną bez zmiany ogólnego obrysu. Dzięki niej można rozgraniczyć poszczególne obszary, bez konieczności stawiania nowych ścian. Antresola w domu parterowym daje ciekawe efekty przestrzenne we wnętrzu. Sprawia ona, że przestrzeń na górze przenika się z tą na dole. Antresola w domku 35m2 pozwala również zyskać mieszkańcom oraz gościom nowe perspektywy widokowe. Tego typu dodatkową przestrzeń można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Na antresoli może się znaleźć zarówno sypialnia, jak i gabinet, biblioteczka czy pokój dziecięcy.

Domek z antresolą

Jak jeszcze powiększyć domek na zgłoszenie? - taras

Antresola to nie jedyny sposób na rozbudowanie domku całorocznego do 35m2. Równie popularnym rozwiązaniem jest domek bez pozwolenia z tarasem. Budowa tarasu o powierzchni do 35 m2 nie wymaga żadnych formalności. Jeżeli ma on być większy, wymagać będzie zgłoszenia. Szukając inspiracji, warto zajrzeć do Internetu. W sieci można znaleźć rozmaite aranżacje na to, jak wybudować domek bez pozwolenia z tarasem. Do takiego domku z powodzeniem dobudować można rownież wiatę, garaż, budynek gospodarczy, ganek czy oranżerię. Co ważne, na zgłoszenie można postawić maksymalnie 2 tego typu elementy na powierzchni 500m2. Ich powierzchnia zabudowy nie może przekroczyć 35m2.

Domek z antresolą

Autor: www.meveline.com.

Komentarze