Zastosowanie betonu dekoracyjnego

Beton dekoracyjnyBeton dekoracyjny to odmiana betonu przeznaczona do stosowania na eksponowanych nawierzchniach na zewnątrz zamiast masy asfaltowej czy kostki brukowej i granitowej. Jego zastosowanie daje efekt nawierzchni zbliżonej do natury poprzez odkrycie kamieni w jego górnej części.

Beton dekoracyjny stosuje się na zewnątrz i ma on bardzo wiele zastosowań. Czym się charakteryzuje, jakie ma właściwości i dlaczego warto go stosować? O tym poniżej.

Co to jest beton dekoracyjny?

Beton dekoracyjny to odmiana betonu charakteryzująca się następującymi właściwościami: wysoką jakością mieszanki, dużą wytrzymałością na działanie czynników zewnętrznych, estetyką nawierzchni dobraną do potrzeb konkretnego projektu oraz dowolnością w kształtowaniu powierzchni i koloru. Łączy on dwie cechy - jest jednocześnie elementem konstrukcji oraz dekoracją. Nie ma konieczności stosowania wykończenia. Przykładem takiego rodzaju betonu jest beton z eksponowanym kruszywem - poprzez odkrycie kruszywa w górnej części stwardniałego betonu nawierzchnia jest bardzo zbliżona wyglądem do naturalnej. Inny rodzaj takiego betonu to beton kolorowy, czyli taki, który jest barwiony w masie.

Rodzaje betonów dekoracyjnych

Istnieje kilka rodzajów betonów dekoracyjnych, tj. DECO STONE, DECO COLLORE, DECO STELLO I DECO BIKE.

Beton DECO STONE to nawierzchnie zbliżające do natury dzięki wyeksponowaniu kruszywa w górnej części.

Beton DECO COLLORE to beton barwiony w masie, który może być dostarczony w różnych kolorach. Estetyka koloru jest dobrana do potrzeb konkretnego projektu, a zabarwienie jest bardzo trwałe.

Beton DECO STELLO to absolutnie niezwykły rodzaj betonu, gdyż świecący w ciemności. Jest to innowacja w dziedzinie nawierzchni betonowych. Kruszywo jest eksponowane, a blask jest emitowany przez ziarna luminoforów. Oczywiście efekt najbardziej widoczny jest nocą. Poprawia to widoczność nawierzchni i daje obiektowi niepowtarzalny charakter.

Z kolei beton DECO BIKE świetnie nadaje się na wszelkiego rodzaju ścieżki, w tym rowerowe. Jest to nawierzchnia bardzo wygodna dla użytku rowerowego. Latem nie nagrzewa się do wysokich temperatur i nie mięknie. Oprócz ścieżek rowerowych można go stosować na drogach leśnych, placach postojowych dla rowerów, chodnikach i w wielu obiektach sportowych.

Jakie ma zastosowanie?

Beton dekoracyjny można zastosować zamiast tradycyjnie układanych ścieżek asfaltowych oraz kostki brukowej czy granitowej. Świetnie sprawdzi się na chodnikach, deptakach miejskich, alejach spacerowych, placach parkingowych, podjazdach, drogach lokalnych, ścieżkach, w tym rowerowych, w obiektach użyteczności publicznej oraz jako element małej architektury w ogrodach i parkach. Można go położyć także na tarasie i balkonie.

Beton dekoracyjny przeznaczony na balkon lub taras może być betonem kolorowym, czyli barwionym w masie albo betonem z eksponowanym kruszywem. Ten drugi rodzaj ma także właściwości nawierzchni antypoślizgowej, więc idealnie nadaje się do takich zastosowań. To świetna alternatywa dla płytek ceramicznych czy kostki brukowej.

Więcej informacji na temat betonu dekoracyjnego i jego zastosowania można znaleźć na stronie: https://betonnadom.pl/zanim-kupisz/faq/beton-dekoracyjny-sa-wlasciwosci-zalety-zastosowania.

Dlaczego warto go użyć?

Podstawowe zalety tej odmiany betonu to: wysoka trwałość nawierzchni, prosta konserwacja, łatwe utrzymanie czystości, gwarancja jakości nawierzchni oraz niepowtarzalny charakter. Beton dekoracyjny tworzy piękne kompozycje w połączeniu z materiałami takimi jaki kamień, metal i drewno. Wykończenie z betonu dekoracyjnego jest bardzo estetyczne i podnosi znacząco komfort użytkowania z uwagi na łatwe utrzymanie w czystości i trwałość. Poza tym istnieje możliwość uzyskania tego rodzaju betonu w różnych barwach, odcieniach, fakturach i kształtach, zatem nie ma ograniczeń w aranżacji obiektów. Nawierzchnie z eksponowanym kruszywem bardzo naturalnie komponują się z otoczeniem, w tym zarówno z zabudową, jak i naturą. Klienci mogą cieszyć się takim wykończeniem przez wiele lat, gdyż beton dekoracyjny jest bardzo wytrzymały i odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Ocena: 5.0

Komentarze