Wyciągana wylewka w strefie zmywania - tak czy nie?

Wyciągana wylewka w strefie zmywaniaUrządzanie kuchni to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeżeli chodzi o najważniejsze elementy jej wyposażenia. Niewątpliwie jednym z nich jest kran oraz zlewozmywak. Warto dobrze przemyśleć wybór tych elementów, aby pozwoliły stworzyć miejsce gwarantujące komfort użytkowania podczas najważniejszych czynności.

Jednym z ciekawych i praktycznych rozwiązań może być bateria kuchenna z wyciąganą wylewką. Z pewnością można bliżej przyjrzeć się temu rozwiązaniu, aby przekonać się, czy warto zdecydować się na jego instalację.

Czym jest bateria z wyciąganą wylewką?

Bateria z wyciąganą wylewką to nic innego, jak tradycyjny kran, który dodatkowo jest wyposażony w ruchomą, wyciąganą głowicę na wężu. Długość zależy od rodzaju kranu, zazwyczaj waha się w granicach 100-150 cm. W łatwy sposób wyciąga się taką wylewkę z baterii, dzięki czemu łatwiej jest myć większe naczynia, garnki lub płukać owoce i warzywa.

Co ważne, wylewka chowa się do wnętrza kranu, kiedy nie jest używana. Jest to możliwe dzięki ciężarkowi zamontowanemu na wewnętrznym końcu węża. Takie rozwiązania zapewnia, że baterie z wyciąganą wylewką wyglądają praktycznie tak samo, jak tradycyjne baterie kuchenne. Są one zazwyczaj wykonane ze stali nierdzewnej, dzięki czemu są wytrzymałe i odporne na działanie wilgoci. Coraz większą popularność zyskuje także baterie chromowane i baterie granitowe.

Bateria a zlew, czyli kiedy sprawdzi się wyciąganą wylewka?

Wiele osób może zastanawiać się, czy instalacja baterii z wyciąganą wylewką w małym zlewie ma sens. Inni z kolei mogą uważać, że montowanie jej w przypadku posiadania dużego zlewu jest zbyteczne. Jednak tak naprawdę taka bateria nie tylko sprawdzi się, ale przede wszystkim przyda i przy małych, i przy dużych zlewach.

W przypadku małych i płytkich zlewów pozwala ona na opłukanie nawet dużych naczyń i garnków. W przypadku tradycyjnych baterii często jest to trudne, a czasem nawet niemożliwe. Mogłoby się wydawać, że takie problemy nie dotyczą właścicieli dużych zlewów. Jednak posiadanie dużej przestrzeni do zmywania może stwarzać problem ze znalezieniem baterii, która zapewni doprowadzenie wody do wszystkich jego części. Bateria z wyciąganą wylewką pozwala dotrzeć nawet do najbardziej odległych zakamarków.

Nie tylko w zlewie - jak używać tego rodzaju baterii?

Jak już wspomniano, wylewka pozwala w łatwy i szybki sposób umyć duże naczynia. W znacznym stopniu ułatwia także mycie warzyw i owoców. Jednak nie należy zapominać, że wylewka ułatwi także sprzątanie. Umożliwi na dotarcie wody do różnych trudno dostępnych zakamarków kuchni.

Baterie z wyciąganą wylewką rozwiązują jeszcze jeden odwieczny problem. Bez kłopotu pozwalają na napełnienie naczyń, które nie mieszczą się do zlewu lub są za wysokie, np. wiadra do mopa, wysokiego wazonu i ogromnej misy. Bateria pozwala napełnić je, stawiając je obok, a nawet na podłodze. Może się wydawać, że taka bateria będzie kłopotliwa, jeżeli chodzi o utrzymanie czystości. Jednak utrzymanie higieny w przypadku takiej baterii nie różni się niczym od konserwacji i sprzątania w przypadku tradycyjnych odpowiedników.

Jak znaleźć odpowiednią baterię z nietypową wylewką?

Idealna bateria kuchenna z wyciąganą wylewką powinna być dobrze dopasowana do zlewu. Nie można zapomnieć także o jej wizualnym aspekcie. Dobrze dobrana bateria będzie pasować do reszty kuchennego wyposażenia i dodawać uroku kuchni.

Swoje poszukiwania warto rozpocząć od internetu. Na stronie https://primagran.pl/baterie-z-wyciagana-wylewka można znaleźć różne rozwiązania tego rodzaju. W sklepie dostępne są m.in. baterie granitowe, a także chromowane. Różne modele, wzory i kolory gwarantują, że oferowane produkty będą pasowały niemal do każdej kuchni i większości zlewozmywaków.

Bateria z wyciąganą wylewką jest bez wątpienia praktycznym i estetycznym rozwiązaniem. Pozwala zlikwidować problemy, które już od dawna pojawiają się w każdej kuchni. Wyglądem przypominają uniwersalne baterie, które pasują do każdej kuchni, ale ich liczne funkcje sprawiają, że są coraz chętniej wybierane.

Ocena: 5.0

Komentarze