Wielkowymiarowe bloczki Silka Tempo - oszczędność czasu i kosztów budowy

Wielowymiarowe bloczkiBudowa to zawsze duże przedsięwzięcie, które pochłania czas, energię oraz finanse. Inwestorzy szukają sposobów na oszczędność przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości robót. Dzięki bloczkom Silka Tempo mogą budować znacznie szybciej, wydajniej oraz taniej.

Wielkoformatowe bloczki silikatowe powstają tak samo, jak ich mniejsze wersje z piasku, wapna i wody. Jednak mają znacznie większy rozmiar, który pomaga skrócić czas budowy oraz zoptymalizować pracę murarzy. Bloczki można zakupić w trzech rozmiarach: blok standardowy 600x498 mm o wadze 124 kg oraz jego pomniejszone wersje: ½ o wadze 93 kg i ¾ o wadze 62 kg. Korzystając z podstawowego wariantu na postawienie ściany o powierzchni 1 m² potrzebne są jedynie 3,33 bloczki. Znacznie przyspiesza to pracę i pozwala szybciej osiągnąć spodziewane efekty. Z uwagi na duży ciężar bloczków do murowania tym materiałem niezbędny jest specjalny miniżuraw, który uniesie bloczek i postawi go w odpowiednim miejscu.

Szybsza i efektywniejsza budowa

Czas na budowie to jedna z najistotniejszych kwestii. Inwestor chce, aby budynek został ukończony jak najszybciej bez uszczerbku dla konstrukcji. Wykonawca próbuje sprostać tym oczekiwaniom jednocześnie borykając się z kwestiami zakupu materiałów, pracownikami czy nieoczekiwanymi wydarzeniami podczas prac. Bloczki silikatowe to idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba oszczędności czasu. W ciągu jednego dnia dwóch murarzy z pomocą miniżurawia może wymurować nawet 50 m² ściany. W porównaniu z tradycyjnym stawianiem ścian w tym samym czasie powstanie jedynie 15 m² ściany. Szybkość budowania za pomocą bloczków Silka Tempo niweluje wszelkie ewentualne opóźnienia. Na tempo budowy wpływają także same bloczki, które wyróżniają się dużą przyczepnością, co sprawia, że szybciej wiążą zaprawę.

Oszczędność czasu = oszczędność kosztów

Szybciej przeprowadzona budowa minimalizuje koszty. Ekipa budowlana pracuje krócej, w związku z czym inwestor ma mniej roboczo-godzin do opłacenia. Ukończenie budowy może być szybsze nawet o 60%, co oznacza zmniejszenie kosztów finansowania, a tym samy zwiększenie zysku. Szybciej oddany do użytkowania budynek sprawia, że można zaangażować się w kolejne projekty. Bloczki Tempo, podobnie jak wszystkie silikatowe elementy, mają bardzo równe i niemal idealne krawędzie. Dzięki temu murowane są na cienką spoinę i nie wymagają dużej ilości zaprawy. Ta ostatnia dodatkowo bardzo szybko się zawiązuje. Całkowita oszczędność na budowie, w porównaniu z takimi samymi pracami, ale na innych materiałach, może wynieść nawet 30%. Dodatkowo należy wspomnieć o kosztach bloczków silikatowych, które są znacznie niższe niż tradycyjne cegły czy pustaki. Szeroka gama produktów z silikatów w pełnej i stałej ofercie oraz niskiej cenie dostępna jest w sklepie Realbud.com. Znajdziemy tam także niezbędne akcesoria oraz możliwość wypożyczenia dźwigów oraz miniżurawi.

Człowiek i maszyna

Efektywna budowa z wykorzystaniem wielkowymiarowych bloczków Tempo nie miałaby miejsca, gdyby nie wsparcie dźwigu. Do wznoszenia ścian można wykorzystać miniżurawie o różnej konstrukcji. Najlepszym rozwiązaniem są żurawie samojezdne prowadzone. Ich znaczne zautomatyzowanie oraz niska masa do 2t sprawiają, że doskonale pełnią swoje zadanie na placu budowy. Tego typu urządzenie posiada ramie o zasięgu 8 m oraz udźwig do 800 kg. Dodatkowo wyposażone jest w silnik elektryczny (prąd trójfazowy 380 V) lub spalinowy. Podczas budowy możemy również skorzystać z prostego dźwigu o konstrukcji ramowej, który przytwierdza się podłoża, lub żurawia kołowego bądź gąsienicowego. Jednak bez względu na wybór dźwigu najważniejszą kwestią jest możliwość relokacji oraz opcja zastosowania dodatkowego wyposażenia w postaci pilota do zdalnego sterowania czy specjalnych głowic z uchwytami do podnoszenia bloczków. Dzięki temu prace przebiegać będą sprawniej i podniesie się komfort pracy murarzy.

Ocena: 5.0

Komentarze