Płytki drewnopodobne - jak dobierać?

Płytki drewnopodobneOd kilku lat panuje moda na płytki drewnopodobne, łudząco przypominające deski. W jakich pomieszczeniach można je zastosować.

Płytki drewnopodobne w salonie

Salon - będą doskonale prezentowały się na całej podłodze lub jako uzupełnienie paneli i desek w miejscu przy oknie balkonowych i wokół kominka. Jeśli posiadamy kominek bardzo rozsądnie będzie położyć wokół niego materiał niełatwopalny jakim jest gres szkliwiony. Podobnie sprawa wygląda w przypadku okna balkonowego, przeszklonych drzwi na tarasowych, bądź ogrodowych.

Nawet przy dobrej wentylacji i nowych oknach dochodzi do skraplania pary z szyb, ułożenie płytek pod dużym otworem okiennym zapobiegnie niszczeniu podłogi. Deski drewnopodobne idealnie sprawdzą się na całości podłogi salonowej pod warunkiem, że mamy ogrzewanie podłogowe w przeciwnym wypadku w okresie zimowym podłoga będzie cały czas zimna i nieprzyjemna.

Płytki drewnopodobne w kuchni

Kuchnia to kolejne pomieszczenie, gdzie płytki drewnopodobne będą bardzo dobrym rozwiązaniem. W przypadku aneksu kuchennego, otwartego na pokój dzienny możemy zastosować połączenie paneli, lub podłogi drewnianej części w wypoczynkowej i gresu drewnopodobnego w kuchennej. Dysponując dużą przestrzenią możemy połączyć te dwa rodzaje podłogi na zasadzie kontrastu kolorystycznego. W małych pomieszczeniach dobierzmy oba podłogi tak by stanowiły całość, wówczas powiększą wizualnie pomieszczenie. Płytki drewnopodobne będą się doskonale prezentowały w kuchniach w stylu Shabby Chic i rustykalnych, gdzie ciepłe barwy drewna są uwieńczeniem całej aranżacji.

Płytki drewnopodobne w łazience

Łazienki, w których położymy płytki drewnopodobne są bardzo ciepłe i eleganckie, możemy np. zrobić obudowę wanny i ścianę na której jest prysznic z takich płytek. Jeśli "drewniane pasy" przechodzą ze ścian w podłogę uzyskany bardzo ciekawy efekt. Płytki drewnopodobne możemy wówczas położyć na całej podłodze, lub jako kontynuację pasów ściennych, doskonałym uzupełnienie gresu imitującego drewno będą doskonale wyglądały z jasnymi płytkami o fakturze kamienia, lub połyskującymi nowoczesnymi kafelkami w ciemnych odważnych barwach. Jeśli chcemy uzyskać efekt eleganckiej, stylowej łazienki możemy zestawić drewnopodobne płytki podłogowe z gresem ściennym przypominającym marmur. Do tego piękne złote lub miedziane dodatki bateria, lustro, wieszaki na ręczniki i umywalka, które powinny być dobrane w podobnym stylu. Takie połączenie płytek będzie pasować zarówno do nowoczesnej armatury jak i stylizowanej na retro. Wybierając płytki najlepiej jest wybrać piękne, trwałe i o ponadczasowym wzorze i kolorze, ponieważ ich zakup jest bardzo kosztowny. Wyposażenia i aranżacji łazienki możemy dokonać za pomocą dodatków w różnej stylistyce i kolorystyce.

Kupując płytki zawsze należy pamiętać, żeby nie montować płytek ściennych na podłodze, ponieważ szybko popękają, zawsze lepiej kupić u sprawdzonego producenta, dlatego, że każda płytka powinna być idealnie skalibrowana z innymi z danej linii. W przeciwnym wypadku nawet prawdziwy fachowiec będzie miał problem z estetycznym przyklejeniem ich. Jeśli mieszkasz w budynku, którego ściany i podłoga nie są idealnie równe nie wybieraj płytek bezfugowych ponieważ za pomocą fugi można korygować drobne nierówności.

Źródło zdjęć:

Ocena: 5.0

Komentarze

Kasia z Arbiton
Płytki drewnopodobne są praktycznym rozwiązaniem, m.in. z uwagi na łatwość w utrzymaniu czystości. Ich zasadniczym mankamentem jest jednak to, że są zimne w dotyku. Wiele dostępnych na rynku kolekcji prezentuje wysoką jakość wykonania i ładny design, ale płytki nie imitują naturalnego drewna wiernie i dla wielu osób takie rozwiązanie nie jest wizualnie satysfakcjonują ce. Ciekawą alternatywą są panele winylowe. Bardzo wiernie naśladują rysunek prawdziwego drewna, dzięki czemu wyglądają naturalnie i szlachetnie. Są ciepłe w dotyku i miłe dla bosych stóp. Dzięki rdzeniowi mineralnemu (Arbiton HD Mineral Core) są trwałe i wodoodporne, dobrze radzą sobie z dużym natężeniem ruchu. Nie ustępują płytkom również pod tym względem, że można montować pod nimi instalację ogrzewania podłogowego.