Narzędzia do polerowania powierzchni Husqvarna

Polerowanie powierzchniPrzygotowanie powierzchni betonowych na każdym etapie obróbki wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu i właściwych narzędzi. W ten sposób szybko i efektywnie można osiągnąć pożądany efekt.

Szybka wymiana narzędzi, bez konieczności odkręcania śrub i używania specjalistycznych narzędzi, to ogromna zaleta podczas intensywnej pracy nad obróbką dużej powierzchni betonowej. Husqvarna zadbała o komfort profesjonalistów pracujących na ich sprzęcie wprowadzając rozwiązanie systemowe do wymiany osprzętu roboczego - Redi Lock. Pozwala to na montaż komponentu w metalowej oprawie "na wcisk". Operator może sobie pomóc zarówno w montażu jak i demontażu młotkiem. Brzmi nieskomplikowanie i dokładnie tak też jest w rzeczywistości. Wymiana nawet wszystkich sześciu narzędzi, na każdym z trzech dysków zamontowanych na głowicy szlifierki nie stanowi większego problemu i nie wymaga specjalistycznej wiedzy technicznej

Narzędzia do polerowania i szlifowania

Narzędzia do szlifowania i polerowania różnią się między sobą twardością spoiwa i grubością ziarna. Typowy osprzęt do wykańczania posadzek betonowych w procesie polerowania będzie wykonany z miękkich mieszanek spoiwa z drobnym ziarnem. Mogą również występować różnice w ilości segmentów ściernych. Duże znaczenie dla jakości i tempa prowadzonych prac ma także wiedza operatora. Doświadczeni specjaliści podczas prac nastawianych na polerowanie betonu w celu uzyskania gładkiej powierzchni, uzbroją głowice szlifierki tylko częściowo. Zastosowanie połowy narzędzi, montowanych co drugie gniazdo, pozwala na osiągnięcie większej siły nacisku na powierzchnię. W ten sposób szlifowanie powierzchni narzędziem diamentowym staje się o wiele intensywniejsze.

Wielkość ziarna i efekt końcowy

Częściowe uzbrojenie szybciej prowadzi do uzyskania gładkiej powierzchni, ale nie wyrównuje jej całkowicie. Polerowanie posadzek betonowych powinno odbywać się po ich wcześniejszym wyrównaniu przy zastosowaniu w pełni uzbrojonych dysków w narzędzia o twardym spoiwie i grubym ziarnie. Efektem pracy z osprzętem gruboziarnistym są wyraźne zarysowania widoczne na powierzchni posadzki, ale jest on znakomity do szybkiego oczyszczania i wyrównywania powierzchni betonowych. Wraz z postępem prac rekomenduje się zmianę narzędzi i ich zagęszczenia na głowicy ściernej. W sytuacji, w której udało się już osiągnąć wystarczająco równą posadzkę, warto przejść na narzędzia drobnoziarniste w celu wygładzenia powierzchni i usunięcia zarysowań.

Husqvarna dostarcza profesjonalistą w dziedzinie posadzek betonowych narzędzia zoptymalizowane pod kątem obróbki powierzchni pokrytych porowatymi klejami do glazury, także o strukturze tworzyw sztucznych, klejami winylowymi czy farbami epoksydowymi. Osprzęt Redi Lock pozwala na kompleksową obróbkę betonów o różnej twardości, również częściowo uszkodzonych.

Dowiedz się więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/narzedzia-diamentowe/obrobka-powierzchni.

Ocena: 5.0

Komentarze