Najmodniejsze Kolory roku 2019

Modne kolory w 2019 rokuZ okazji nadejścia nowego roku amerykański Pantone Color Institute zaprezentował zestawienie kolorów, które są spójne trendami, ale również z panującymi nastojami społecznymi oraz zmianami na świecie.

W 2018 roku wiodącym kolorem miał być wyrazisty fiolet. Czy w tym roku również zobaczymy coś tak charakterystycznego?

 

Pantone - najmodniejsze kolory na wiosnę - lato 2019

Instytut przedstawił głęboką czerwień, fuksję oraz pudrowy róż i to one mają najlepiej korespondować z naszymi nastrojami. Aż 16 kolorów zaproponowano na nadchodzący sezon. 12 z nich to bardzo żywiołowe i intensywne barwy, a 4 pozostałe są bardziej stonowane i neutralne. Względem wnętrz najwyraźniej akcentuje się wyrazistą Fiestę (czerwień z odrobiną pomarańczowego), pastelowy Sweet Lilac (delikatny róż) czy pasjonujący Pink Peacock (fuksja, intensywny róż). Wśród neutralnych kolorów zaprezentowano: Soybean o kremowym tonie, Eclipse w formie ciemnego, mocnego granatu, Sweet Corn jako odmianę złamanej bieli oraz Brown Granite - delikatny odcień brązu.

Najbardziej wyraziste barwy znajdą się w naszych wnętrzach w formie dodatków i akcentów takich jak dywany i zasłony. Co odważniejsi znajdą ich zastosowanie na meblach czy nawet na ścianach. Drewniane podłogi będą dobrze współgrały z różowymi lub nawet czerwonymi ścianami. Dla czerwieni dobrym towarzyszem może okazać się ciemne drewno w postaci paneli podłogowych Dąb Congo lub Dąb Burbon. Dla barwy Sweet Lilac, delikatnie różowej, dobrym uzupełnieniem będzie jasna podłoga, np. Dąb Dijon.

Co reprezentują kolory Pantone roku 2019?

Fiesta dla przykładu to czysta pasja, ekscytacja i energia. Każdy z tych kolorów odzwierciedla indywidualizm, energię zatem odcienie czerwieni, różu czy pomarańczowego kojarzą się z pozytywnym myśleniem, przyjemnością. Z tym czego czasem na brakuje do czego dążymy. Są tu oczywiście kontrasty w postaci zielonego terrarium Moss lub brązowego Toffie.

Pantone dało nam jeszcze czas na sprawdzenie własnych przypuszczeń ponieważ projektanci i designerzy czekają teraz na wybór koloru roku 2019.

Zobaczymy, który z tych typów jest nam najbardziej bliski.

Ocena: 5.0