Na problemy z wodą ze studni seria Ecoperla Tower!

Woda ze studniWłasna studnia to często jedyna możliwość czerpania wody przeznaczonej do użytkowania i spożycia. Z jednej strony jest to prosty i wygodny sposób, a z drugiej użytkownicy często zapominają, że woda ze studni nie zawsze jest dobrej jakości. Na szczęście na wszystkie problemy z wodą z własnego ujęcia jest sposób! Pomoże wydajna seria Ecoperla Tower.

Na początek warto przypomnieć, że woda ze studni nie jest w żaden sposób oczyszczana. Zanim trafi do kranów użytkowników, nie przechodzi tak długiej drogi jak woda wodociągowa, która jest doprowadzana do obowiązujących norm dotyczących jakości wody pitnej.

W związku z tym właściciele wody z własnego ujęcia sami muszą zadbać o jej jakość. Czasem okazuje się, że w wodzie nie występuje żaden problem, innym razem wychodzi na to, że ciecz ma bardzo słabe parametry i nie wystarczy jedno urządzenie do filtracji wody, a potrzebnych będzie kilka etapów.

Właśnie z tego względu swoją przygodę z uzdatnianiem najlepiej rozpocząć od analizy wody. To badanie wykaże wszystkie problemy i właśnie na jego podstawie będzie można optymalnie dopasować rodzaj filtracji.

Polska marka Ecoperla stworzyła serię Ecoperla Tower, która doskonale poradzi sobie z zanieczyszczeniami.

Oto propozycje marki Ecoperla na poradzenie sobie z wykrytymi nieprawidłowościami.

Na twardą wodę

Twarda woda potrafi być bardzo dokuczliwa. W dodatku generuje spore koszty związane ze zużyciem środków czystości, kosmetyków, awariami i wysokimi rachunkami za ogrzewanie. Kiedy w gospodarstwie potrzebne są duże ilości uzdatnionej wody, najlepiej sprawdzi się wydajna seria zmiękczaczy wody Ecoperla Softower. Są dostępne aż w 3 wymiarach do wyboru. Posiadają złoże monosferyczne Lewatit (posłuży przez długie lata) oraz głowicę sterującą od znanego producenta Clack.

Dodatkową zaletą jest Ecoperla Smart System, który obniża koszty eksploatacji. Jego działanie opiera się na indywidualnym doborze ustawień głowicy sterującej. Dzięki nim dwuczęściowy zmiękczacz wody zużywa mniejsze ilości soli i wody na regenerację, a złoże wolniej traci swoją zdolność jonowymienną.

Na żelazo i mangan

Żelazo i mangan to dwa najczęstsze problemy pojawiające się w wodzie ze studni. Żelazo z łatwością odkłada się w rurach tworząc twarde bądź maziste osady zmniejszające ich światło. Taki osad to idealne środowisko do rozwoju bakterii groźnych dla zdrowia. Oprócz tego przy wysokim stężeniu żelaza woda zmienia swój smak i zapach na metaliczny. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest odżelaziacz wody Ecoperla Ironitower.

Problem żelaza w wodzie często jest ściśle związany z występowaniem także manganu. Ten pierwiastek w zbyt dużych ilościach również ma wpływ na smak i zapach wody. Często wytrąca się w postaci czarnych drobinek. Jeśli mamy z nim problem, najlepiej wybrać odżelaziacz i odmanganiacz wody Ecoperla Sanitower.

Żelazo i mangan w wodzie ze studni

Na azotany

Azotany to problem występujący głównie na terenach rolniczych. Jest powodowany nadmiernym zużyciem nawozów. Azotany mogą przekształcać się w groźne dla zdrowia azotyny. Udowodniono, że to jedna z przyczyn powstawania nowotworów i sinicy u niemowląt. Wysokie stężenie azotanów można usuwać z wody na dwa sposoby. Pierwszy z nich to system odwróconej osmozy, który działa punktowo, natomiast drugi to urządzenie do usuwania azotanów na cały dom Ecoperla Nitratower.

Na wiele zanieczyszczeń w wodzie

Jeśli posiadamy własne ujęcie wody może zdarzyć się, że w wodzie będziemy mieć problemy z kilkoma rodzajami zanieczyszczeń. W takich przypadkach najlepiej wybrać wielofunkcyjną stację uzdatniania wody Ecoperla Multitower. Specjalne warstwowe złoże zredukuje: żelazo, mangan, jon amonowy, związki organiczne oraz twardość wody.

Na zawiesiny i zanieczyszczenia mechaniczne

Zdarzają się sytuacje, w których woda z własnego ujęcia jest mętna, zawiera sporo zanieczyszczeń mechanicznych, z którymi nie do końca radzi sobie zwykły filtr narurowy. W takich sytuacjach przyda się kolumna filtracyjna Ecoperla Sedimentower.

Na poprawę smaku i zapachu wody

Jeśli w wodzie wyczujemy, że smak lub zapach jest nieodpowiedni lub podczas kąpieli skórę podrażnia chlor, warto zastosować kolumnę węglową Ecoperla Carbotower. Dzięki węglowi aktywnemu zawartemu w tym urządzeniu, możliwa jest: redukcja smaku, zapachu, barwy, chloru, usunięcie części metali ciężkich oraz substancji organicznych.

Seria urządzeń o dużych wydajnościach Ecoperla Tower

4 cechy, które wyróżniają markę Ecoperla

Gdyby móc opisać serię Ecoperla Tower używając do tego tylko 4 cech, byłyby to na pewno: piękno, innowacyjność, funkcjonalność i wydajność. Wszystkie te urządzenia są produkowane na terenie Europy ze sprawdzonych i dobrych pod względem jakości materiałów.

Większość urządzeń posiada Ecoperla Smart System. Są to specjalnie, indywidualnie dobierane ustawienia głowicy sterującej, które pozwalają na jeszcze bardziej oszczędną eksploatację i wydłużenie żywotności złóż.

Woda z własnego ujęcia może być dobrej jakości

Woda z własnego ujęcia nie zawsze jest dobrej jakości, jednak wszystkie zanieczyszczenia można usunąć w prosty, wydajny i ekonomiczny sposób. Jeśli masz problemy z wodą z własnego ujęcia i potrzebujesz profesjonalnej porady, koniecznie skontaktuj się z nami i zajrzyj na stronę KrainaWody.pl.

Ocena: 5.0

Komentarze

Dawid
Nie znam tych produktów, ale kojarzę reklamowaną markę ;) Znajoma ma osmozę tej marki i jest bardzo zadowolona, także chyba niezłej jakości te produkty. Nie jest to chińszczyzna ;)
Anka
U wielu znajomych spotkałam się z problemem żelaza w wodzie i wielu z nich nie wie o tym, że są na to rozwiązania! Sama posiadam w domu jedynie zmiękczacz, ponieważ używam wody z wodociągu, ale wielu osobom wspominałam właśnie o firmach, które zajmują się profesjonalnym uzdatnianiem wody. Warto wiedzieć, że można zaradzić takiej rdzawej wodzie, przekonałam do tego swoją przyjaciółkę, która korzysta z wody ze studni. Na początku była niechętna, teraz jest wdzięczna, że dzięki mnie może pić wodę z kranu i nie ma problemu ze skórą, tak jak kiedyś miała. Warto otwierać oczy ludziom, że można pomóc jakości swojej wody w domu!