Mozaika na zewnątrz domu - czy to dobry pomysł?

Mozaika w ogrodzieO tym, że mozaika jest ciekawym pomysłem na ozdobienie ścian w kuchni lub łazience wie każdy. Warto jednak zauważyć, że niektóre mozaiki sprawdzą się doskonale także na zewnątrz budynku.

Z mozaiki można zrobić piękną ścieżkę, wyłożyć nią basen lub fontannę albo ozdobić elewację budynku.

Mozaika drewniana

Choć niewiele się o tym mówi warto wiedzieć, że pod słowem "mozaika" mieści się ogromna liczba różnych produktów. Najczęściej spotykamy się z mozaikami szklanymi i ceramicznymi, jednak nie są one jedynymi dostępnymi w sklepach. Wśród setek produktów można znaleźć również mozaikę drewnianą, która świetnie sprawdza się jako materiał na ścieżki ogrodowe. Zaletą drewnianej mozaiki jest jej naturalny wygląd. Można chodzić po niej nie tylko w obuwiu, ale także pozwolić sobie na bieganie po niej boso, co z pewnością przypadnie do gustu dzieciom. Drewno jest przyjemne w dotyku i niezwykłe w wyglądzie.

Mozaika kamienna

Mozaika kamienna to także ciekawy sposób na stworzenie ścieżki ogrodowej. Można ją także wykorzystać do obudowania małej przydomowej fontanny. Kamienne elementy ozdobne bardzo ciekawie prezentują się też w miejscach takich jak skalniaki.

Mozaiki szklane i ceramiczne

Mozaiki szklane i ceramiczne są najczęściej używane w naszych domach. Przyzwyczailiśmy się do ich widoku w kuchni, łazience czy toalecie. Warto jednak zauważyć, że można ich użyć również na zewnątrz budynku. Mozaiki ze szkła lub ceramiki doskonale sprawdzają się w przydomowych basenach. Dzięki temu, że można je łatwo wyginać i tworzyć zaokrąglone powierzchnie są chętnie używane do budowy małych basenów dających latem ochłodę. Dodatkowym atutem mozaik wykonanych ze szkła i ceramiki jest bogata gama kolorystyczna, dzięki której można np. pogłębić błękit wody w basenie.

Mozaika na elewacji

Obraz wykonany z mozaiki to także sposób na ozdobienie elewacji budynku. Do tego celu można wybrać różne rodzaje mozaik w zależności od indywidualnych upodobań. Pięknie będą prezentowały się zarówno szklane, ceramiczne jak i kamienne mozaiki ułożone w barwne ilustracje. Choć taki rodzaj wykorzystania mozaiki jest dość rzadki to z pewnością warto wziąć go pod uwagę tworząc swój jedyny i niepowtarzalny dom.

Mozaika to materiał, z którego najczęściej korzystamy podczas wykańczania domowych wnętrz. Warto jednak pamiętać, że można ją wykorzystać również do ozdobienia ogrodu lub budynku na zewnątrz. Wprawdzie trzeba pamiętać o zmieniających się warunkach pogodowych i dobierać odpowiedni rodzaj mozaiki, niemniej jednak warto się natrudzić, by móc cieszyć się wspaniałym efektem.

Artykuł został przygotowany przez firmę top-mozaika.pl specjalizującą się w sprzedaży mozaik szklanych.

Ocena: 5.0

Komentarze