Metaloplastyka - balustrady schodowe inne niż wszystkie

MetaloplastykaDostępne w sprzedaży gotowe balustrady schodowe są estetyczne i trwałe, ale nie zachwycają tak jak te wykonane na zamówienie przez metaloplastyka.

Tam, gdzie najważniejsze jest pierwsze wrażenie, wyjątkowa elegancja oraz szyk, szerokie zastosowanie posiada jedna z dziedzin rzemiosła - metaloplastyka. Tworzone przez doświadczonych metaloplastyków dzieła potrafią zachwycić każdego!

Czym jest metaloplastyka?

Pod pojęciem takim jak metaloplastyka znajduje się dziedzina twórczości, rzemiosło, które polega na tworzeniu wyrobów artystycznych z metalu.

Efektem pracy metaloplastyka mogą być różnorodne przedmioty - zarówno dekoracyjne, jak również użytkowe, na przykład lampy, świeczniki, kraty, rzeźby czy biżuteria. Wszystko zależy od wyobraźni oraz umiejętności pracy rzemieślnika.

Termin "metaloplastyka" zaczął być stosowany powszechnie na początku XX wieku, ale same techniki metaloplastyczne znane są człowiekowi już od zarania dziejów. Już w starożytności tworzono z metalu wiele przedmiotów, w tym dekoracje, noże ozdobne, naczynia sakralne czy figurki.

Metaloplastyka stosuje różne techniki, między innymi:

  • obróbka metali na zimno, czyli ślusarstwo artystyczne, na przykład przez kucie, wyginanie, cięcie, wytłaczanie, wyklepywanie
  • obróbką metalu na ciepło - kowalstwo artystyczne
  • odlewnictwo
  • techniki dekoracyjne, na przykład takie jak inkrustacja, grawerowanie, galwanizacja czy emalierstwo

Także i dzisiaj metaloplastyka posiada szerokie zastosowanie. Zakłady specjalizujące się w tym rzemiośle oferują swoim klientom najróżniejsze wyroby cechujące się eleganckim wyglądem i indywidualnym wykończeniem. Wśród nich znajdują się również elementy wyposażenia budynków, w tym balustrady schodowe zewnętrzne i wewnętrzne.

Balustrada z metalu - inwestycja na lata!

Balustrady metalowe zaliczane są do grupy jednych z najbardziej popularnych balustrad stosowanych do schodów zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzach.

Możemy zobaczyć je w różnych budynkach, między innymi w domach jednorodzinnych, w blokach mieszkalnych, w zabytkowych zamkach i pałacach, w obiektach użyteczności publicznej, aby wspomnieć tylko o paru z nich.

Balustrady metalowe wykonane przez metaloplastyka mogą być inwestycją na długie lata - są trwałe, wytrzymałe, odpowiednio zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi, a przy tym bardzo efektowne, dlatego mogą stanowić wizytówkę każdej przestrzeni.

Oczywiście, balustrady takie realizowane są na indywidualne zamówienie, dlatego też mogą być one specjalnie dopasowane do danej przestrzeni pod kątem wielkości, kształtu oraz innych parametrów.

Wiele balustrad kutych, a także wykonanych innymi technikami metaloplastycznymi służy od dziesiątek, a nawet setek lat - właściwie konserwowane mogą stanowić przyszłościowy zakup!

Balustrada metalowa - nowoczesność i klasyka

Dużą zaletą metaloplastyki jest możliwość tworzenia przedmiotów w różnych stylach - zarówno dopasowanych do przestrzeni nowoczesnych, jak również tych w klasycznych aranżacjach.

Od wielu lat niezmiennym powodzeniem cieszą się balustrady kute stylowe, które ozdabiane są motywami roślinnymi i giętymi w stylu secesyjnym. Do przestrzeni nowoczesnych wybierane są z kolei prostsze formy w stylu modernistycznym oraz minimalistycznym.

Efektowne balustrady metalowe mogą być również wykończone różnymi efektownymi dodatkami, na przykład elementami wykonanymi z drewna naturalnego, z mosiądzu czy z kryształu, aby nadać im luksusowy wygląd.

W sieci, przede wszystkim na stronach internetowych firm zajmujących się kowalstwem artystycznym oraz metaloplastyką, można zapoznać się bliżej z różnymi przykładowymi realizacjami oraz znaleźć inspirację do wykonania balustrady metalowej w swoim domu lub w innych budynkach - we wnętrzach i na zewnątrz.

Gdzie zamówić oryginalne balustrady z metalu?

Aktualnie metaloplastyka jest bardzo popularnym rzemiosłem, dlatego też bez problemu można znaleźć firmy, które wykonują oryginalne balustrady z metalu na indywidualne zamówienie i zdecydować się na własną.

Artykuł powstał we współpracy z firmą efekt-metal.pl z Brześcia Kujawskiego.

Ocena: 5.0

Komentarze

Marek94
Metaloplastyka to jest nie tylko rzemiosło, ale czysta forma sztuki. Podziwiam
http://www.pasyscierne.pl