Jakimi kryteriami kierować się przy zakupie żurawia budowlanego?

Żurawie budowlaneŻuraw budowlany jest typem urządzenia dźwignicowego, bywa również nazywany dźwigiem. Jest to jedna z największych maszyn roboczych, stosowanych na placach budowy. Najczęściej żuraw budowlany osiąga do 100 m wysokość podnoszenia wolnostojącego, a jego udźwig to nawet 80000 kg.

Obecnie oferta rynkowa żurawi budowlanych jest szeroka. Inwestor powinien jednak nabyć żuraw budowlany, który będzie najbardziej zgodne z jego indywidualnymi oczekiwaniami. Warto przeanalizować, jakimi kryteriami należy się kierować przy zakupie żurawia budowlanego.

Jakie żurawie budowlane są dostępne na rynku?

Analizując oferty żurawi budowlanych, należy stwierdzić, że żurawie budowlane mogą być stacjonarne lub przejezdne. Żurawie budowlane stacjonarne są sprzętem stojącym albo przeznaczonym do umiejscowienia na szczytowych kondygnacjach budynku. Żurawie budowlane przejezdne są zwykle usytuowane na podwoziu gąsienicowym albo szynowym. Różne modeli żurawi budowlanych są także dostępne z uwagi na specyfikę wysięgnika. Zatem, zainteresowani mogą kupić żurawia budowlanego, w którym jest wychylny cięgnik zainstalowanym na jego końcu albo żuraw budowlany z wysięgnikiem stałym, poziomym, z cięgnikiem poruszającym się po nim. Różne typy żurawi budowlanych są dostępne także na rynku z uwagi na zastosowany w nich napęd. Najpowszechniej sprzedaje się jednak żurawie budowlane z napędem elektrycznym. Bogatą ofertę żurawi tej postaci posiada na swojej stronie internetowej przykładowo firma uplifter - https://uplifter.pl.

Czym różnią się oferowane żurawie budowlane?

Oczywiście ceną. To jednak pochodna innych cech, jakie posiadają sprzedawane na rynku żurawie budowlane. Zwykle, im żuraw posiada lepsze parametry efektywnościowe, jakościowe, jest od bardziej renomowanego producenta, jego cena jest wyższa. Na cenę dźwigu ma wpływ jego udźwig maksymalny, wysięg, maksymalna wysokość podnoszenia. Często koszt nabycia dźwigu budowlanego im dłuższy jest przy tym sprzęcie okres gwarancji, serwisowania sprzętu.

Pięć cech idealnego żurawia budowlanego

Przedsiębiorca, aby był usatysfakcjonowany z zakupionego żurawia budowlanego, powinien nabyć żurawia budowlanego o następujących cechach:

  • wysoki udźwig maksymalny (najlepiej około 6000-10 000 kg),
  • maksymalna wysokość podnoszenia (najlepiej w granicach 20-70 m),
  • wyposażenie w kilka napędów,
  • łatwość obsługi, serwisowania,
  • długi, prognozowany czas użytkowania i eksploatacji.

Warto wreszcie przy zakupie żurawia sprawdzić, czy jest to model stacjonarny, czy przejezdny. Jeśli inwestor chce zamontować żurawia budowlanego na konkretnym pojeździe, jako platformie, zasadne jest wybrać taki model, którego zabudowa będzie się nadawać do zastosowania na określonym pojeździe. Zasadne jest także nabycie żurawia budowlanego od producenta, który posiada status światowego lidera w tworzeniu dobrej jakości żurawi.

Ocena: 5.0

Komentarze