Jak wykorzystać ramki na zdjęcia do dekoracji salonu?

Ramki na zdjęciaZdjęcia są jednym z najwspanialszych dodatków do wystroju pomieszczenia. Dzięki nim, z łatwością przywołamy określony nastrój.

Retro

Jeżeli wystrój naszego mieszkania wpada w tony retro, zdjęcia będą idealnym sposobem na to, aby w salonie stworzyć przytulny, miły klimat z nutą nostalgii. Przydadzą się nam stare fotografie, w sepii, najlepiej nieco "zniszczone". Jeśli dysponujemy na przykład przedwojennymi zdjęciami pradziadków - wykorzystajmy je. Zazwyczaj portrety te są niedużych rozmiarów, świetnie więc sprawdzą się na ścianie w grupkach po kilka. Jeśli chodzi o ramki, wybrać możemy albo bardzo proste, czarne lub brązowe lub też takie, które są stylizowane na stare - na przykład w kolorze starego złota. Nie musimy oczywiście decydować się na zdjęcia portretowe. Doskonale będą też wyglądać widoki miast sprzed lat. Warto przejść się na pchli targ - tam za grosze można często kupić stare fotografie z historią.

Widoki z wakacji

Niektórzy z każdego wyjazdu przywożą pamiątki, magnesy na lodówkę, pocztówki. Dobrym pomysłem jest stworzenie w domu przestrzeni, gdzie po każdych wakacjach będziemy dokładać jedno zdjęcie z danego miejsca. Dzięki temu stworzymy taką swoistą mapę podróży po krajach, które widzieliśmy. Ramki możemy dobierać tak, aby były do siebie podobne lub też stworzyć niezwykły kolaż, wykorzystując najbardziej eklektyczne obramowania fotografii. Wszystko zależy od naszej inwencji i wystroju pomieszczenia. W salonie takie zdjęcia będą ciekawym elementem, przyciągającym spojrzenia odwiedzających i stanowiących świetny początek dla wakacyjnych anegdot.

Kronika rodzinna

Zdjęcia to przede wszystkim sposób na pamiętanie i wspominanie. Fotografie rodzinne pomagają stworzyć prawdziwą kronikę wydarzeń, obserwować jak rosną dzieci, jak zmieniamy się w czasie. Dlatego też elementem, który będzie wyglądać dobrze właśnie w salonie, gdzie spotyka się cała rodzina, są zdjęcia. Z czasem ich kolekcja będzie rosnąć, zmieniać się. Jak wybrać odpowiednie zdjęcia? W dobie smartfonów, robimy mnóstwo fotografii, jak nigdy przedtem. Dlatego też warto co jakiś czas zrobić przegląd zdjęć i na przykład z każdego roku wybrać kilkadziesiąt, kilkaset tych najciekawszych, które chcemy wywołać i włożyć do albumu. Spośród nich wyszukajmy też te zabawne, urocze, nostalgiczne, które z przyjemnością postawimy na kredensie czy regale w salonie. Do takich "przytulnych" zdjęć warto wybrać szerokie, drewniane ramki w stylu hygge. Nadają one ciepła całemu wnętrzu.

Fotografie to łatwy sposób na ożywienie salonu. Dzięki różnego rodzaju ramkom, z łatwością wpasujemy się w styl lub przełamiemy go nieco. Ponadto, zdjęcia i ramki zawsze można zmieniać, dzięki czemu ten rodzaj dekoracji nam się nie znudzi.

Szeroką ofertę ramek na zdjęcia zobaczyć można na stronie https://www.fotosklep55.pl/oferta/ramki-na-zdjecia. Przeglądając dostępne produkty z łatwością wybierzemy coś idealnego do naszego mieszkania. Wybierając ramki, które mają wisieć na ścianach w grupach po kilka, zmierzmy dobrze dostępną przestrzeń i dobierajmy proporcjonalne względem siebie rozmiary. Nie będzie wyglądać to dobrze, jeżeli jedna ramka będzie naprawdę duża, a druga całkiem maleńka, ponieważ zdjęcie w tej ostatniej pozostanie niezauważone.

Ocena: 5.0