Elegancka kuchnia w nowoczesnym mieszkaniu

Elegancka kuchnia w nowoczesnym mieszkaniuPlanujesz urządzanie lub remont kuchni? Pamiętaj, że funkcjonalność nie oznacza wbrew pozorom rezygnacji z elegancji! Na rynku znajdziesz wiele rozwiązań, dzięki którym nie musisz wybierać pomiędzy estetyką a komfortem użytkowania. A może obawiasz się, że elegancki wystrój nie pasuje do nowoczesnego wnętrza? Nic bardziej mylnego! Wystarczy postawić na minimalizm, który wpisuje się we współczesne trendy, a jednocześnie wygląda elegancko.

Wybierz sprzęt kuchenny do zabudowy

Jeżeli cenisz sobie elegancję, z pewnością wybierzesz sprzęt kuchenny do zabudowy. Zmywarka, lodówka, pralka czy piekarnik — wszystkie te urządzenia nie muszą być na widoku, a zamknięte za jednolitymi drzwiczkami doskonale wkomponują się w przestrzeń i nie będą niepotrzebnie przyciągać wzroku.

Szczególnie warto zwrócić uwagę na zmywarkę. Elegancka kuchnia to nie tylko estetyka, ale również brak hałasu, dlatego warto zdecydować się na zaawansowany technologicznie sprzęt, zapewniający optymalne parametry oraz cichą pracę. Nowoczesna zmywarka do zabudowy to także duża ilość funkcjonalnych programów, pozwalających nie tylko na inteligentne i dopasowane do potrzeb zmywanie, ale też na oszczędzanie energii, a tym samym pieniędzy.

Jaka powinna być kolorystyka eleganckiej kuchni?

Elegancja kojarzy się często z bielą - i w tym przypadku jest to skojarzenie jak najbardziej prawidłowe. Wnętrze kuchenne utrzymane w kolorze białym zawsze wygląda elegancko, a jednocześnie ponadczasowo. Biel wpisuje się też doskonale we współczesne trendy minimalistyczne, możesz więc upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Co więcej, biały sprawdzi się dobrze w niewielkich wnętrzach, ponieważ pozwala optycznie je powiększyć.

Elegancka kuchnia

Nie musisz jednak ograniczać się wyłącznie do bieli. Równie dobrze wypadną inne jasne kolory np. odcienie szarości, niebieskiego czy beżu. Pamiętaj, że najbardziej elegancko wyglądają wnętrza monochromatyczne - zrezygnuj więc z dużej ilości wzorów czy dekorów.

Minimalizm w kuchni - jak dostosować się do tego stylu?

Minimalizm jest bardzo elegancki - kuchnia urządzona w takim stylu jest stonowana, harmonijna i komfortowa. Na co zwrócić uwagę, by zaaranżować w ten sposób pomieszczenie? Jak sama nazwa wskazuje, należy powstrzymać się od zbędnych dekoracji i postawić na prostotę. Zabudowa powinna być utrzymana w jednolitym stylu - świetnie sprawdzą się gładkie fronty z prostymi uchwytami bądź w ogóle pozbawione widocznych na zewnątrz uchwytów.

Kuchnia w nowoczesnym mieszkaniu

W minimalistycznej kuchni nie trzyma się wielu kuchennych akcesoriów na widoku. Wszystkie powinny być schowane w głębokich szufladach, praktycznych szafkach narożnych z systemami przesuwnymi, czy też po prostu na półkach.

Dekoracje? Tak, ale z umiarem!

Elegancka i minimalistyczna kuchnia nie musi (a nawet nie powinna!) być jednak zimna i pozbawiona wszelkich dekoracji. Kluczowe jest natomiast zachowanie odpowiednich proporcji oraz unikanie przesady. Najlepiej będzie postawić na naturalne ozdoby w postaci świeżych ziół lub roślin. Dobrze wyglądać będą elementy drewniane np. designerskie deski do krojenia czy tace wykonane z plastrów drewna z widocznymi słojami, czy też wiklinowe kosze do przechowywania.

Ocena: 5.0

Komentarze