Działka z domem. Jaka powinna być powierzchnia działki?

Działka z domemZakup działki z domem to krok, na który decydują się ci, którzy nie chcą mieszkać w mieszkaniu. To dobra inwestycja, analizując oferty sprzedaży takich nieruchomości, bardzo łatwo trafić na działki o różnej wielkości. Na jaką wielkość działki się zdecydować? Jaka działka jest idealna?

Odpowiadając na to pytanie, warto zacząć, że wielkość działki należy uzależnić od jej przeznaczenia. Jeśli chcemy posiadać dom, ale poza funkcją mieszkalną nie ma on pełnić żadnej roli, a obok niego chcemy mieć przysłowiowy kawałek własnej trawy, warto zdecydować się na działkę niewielką. Nie musi ona być większa niż 400 metrów. Oczywiście przy takiej działce i dużym domu, trzeba liczyć się z tym, że komunikacja na działce będzie dość kiepska. Niewielki trawnik, dojazd do garażu, ewentualnie odrobina miejsca na inne cele, to wszystko, na co można w takiej sytuacji liczyć.

Działka nieco większa

Działka wielkości 600 metrów, to optymalna wielkość, w sytuacji, gdy chcemy mieszkać swobodnie, mieć miejsce na działce, miejsce, w którym będą mogły bawić się dzieci. Działka o wielkości około 600 metrów to udane połączenie działki na tyle małej by móc ją zagospodarować i na tyle dużej, by komunikację na niej nie określać, jako utrudnioną.

Działki większe

Działki większe, o wielkości przekraczającej 1000 metrów kwadratowych, to działki, co do zakupu, których należy się zastanowić. Kupując taką działkę z domem, trzeba liczyć się z tym, że sporo czasu i wysiłku będzie nas kosztować odpowiednie ich zagospodarowanie. Warto mieć tego świadomość i takie działki kupować tylko wtedy, gdy mamy pewność, że je w określony sposób wykorzystamy. Oczywiście może to być wykorzystanie zarówno do celów prywatnych jak i do celów zawodowych.

Podsumowując

Zakup domu z działką to dobry krok. Wielkość działki jednak ma znaczenie. Zbyt mała, utrudnia codzienne mieszkanie, zbyt duża powoduje nadmiar pracy i kosztów. Warto wybierać optymalnie i decydować się na działki o określonej wielkości. To jest w naszym interesie.

Ocena: 5.0

Komentarze