Dlaczego rozdzielczość zdjęcia na fototapetę jest tak ważna?

Nowoczesna fototapetaUrządzając wnętrza swojego mieszkania robimy wszystko, by prezentowały się doskonale. Nie ma w tym nic dziwnego.

Chętnie też dbamy o to, by wnętrza były naprawdę "nasze". Związane z naszymi wspomnieniami, upodobaniami, bliskimi nam osobami. Obecnie istnieje wiele sposobów na to, by wnętrza właśnie tak się prezentowały. Jednym z rozwiązań, które cieszy się sporą popularnością są spersonalizowane fototapety. O czym warto pamiętać decydując się na taką właśnie dekorację ściany? Podpowiadamy.

Czym są fototapety z własnego zdjęcia?

Fototapety to niezwykle prosty i efektowny sposób na dekorację całej ściany lub jej części. OD tradycyjnych tapet różnią się tym, że zamiast wzoru na ich powierzchni wydrukowana jest grafika. Zazwyczaj jest to jedno z wielu zdjęć widoków, motywów roślinnych, portretów znanych osób czy zwierząt. Obecnie jednak coraz więcej osób chce, by na ich tapetach znalazły się ich własne fotografie uwieczniające ważny moment lub bliskie dla nich osoby. Taką właśnie możliwość dają fototapety z własnego zdjęcia. Wszystko co musimy zrobić by cieszyć się taką tapetą to wejście na stronę https://www.swiat-obrazow.pl, wgranie swojej fotografii oraz wybór rozmiaru fototapety.

Jakie zdjęcie może znaleźć się na fototapecie?

Jakie tylko chcesz - widok, zdjęcie rodzinne, portret, fotografia ukochanego zwierzaka - w fototapetach z własnym zdjęciem to właśnie dowolność jest główną zaletą. Niestety, musimy pamiętać o tym, że zdjęcie, które zostało wykonane telefonem w niesprzyjającym oświetleniu nie jest dobrym rozwiązaniem i z pewnością nie ozdobi twojego mieszkania, nawet jeśli bardzo je lubisz.

Dlaczego rozdzielczość zdjęcia jest tak ważna?

Kluczowe znaczenie przy wyborze zdjęcia, z którego chcesz wykonać fototapetę ma rozdzielczość fotografii. Zasada jest prosta - im większa rozdzielczość tym lepiej prezentować będzie się twoje zdjęcie. Nie da się przecież ukryć, że fototapeta wymaga "rozciągnięcia" go do naprawdę pokaźnych rozmiarów. Jeśli zdjęcie posiada małą rozdzielczość obrazu może to sprawić, że fotografia na tapecie będzie nieostra i rozmazana.

Co zrobić gdy nie mam zdjęcia w odpowiedniej rozdzielczości?

Zdarza się, że fotografia, którą chcielibyśmy wykorzystać jako fototapetę ma zbyt małą rozdzielczość. Co zrobić w takim przypadku? Oczywiście możemy spróbować programów do obróbki zdjęć i starać się poprawić nieco jego jakość, niemniej jednak efekty mogą nie być satysfakcjonujące. Najlepiej wybrać zdjęcie o większej rozdzielczości lub też ponownie wykonać fotografię wykorzystując maksymalną rozdzielczość aparatu. Jeśli koniecznie chcemy, by dana fotografia znalazła się na naszej ścianie lepiej zastanowić się nad zakupem obrazu lub plakatu z danym zdjęciem. W ich przypadku maksymalnie wysoka rozdzielczość nie jest bowiem koniecznością.

Podsumowując, zdjęcie na fototapetę wykonane w naprawdę dużej rozdzielczości to gwarancja, że tapeta będzie prezentowała się idealnie a grafika znajdująca się na niej wyraźna i pełna koloru. Dlatego też zanim zdecydujemy się na wykonanie takiej właśnie fototapety dokładnie sprawdźmy wybrane przez nas fotografie.

Ocena: 5.0